Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan kell paradicsomos...

Hogyan kell paradicsomos dunszkötést csinálni körömre?

Figyelt kérdés

Már olvastam rengeteg féle fajtát, de nem tudom végül is mi a helyes.

A körömre a paradicsom majd arra a ködszer?

Ha valaki a pontos lépéseket leírná hálás lennék.



2021. júl. 9. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:

csak itt a GYK-n van pár ilyen kérdés...


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__239..

2021. júl. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha gyulladásban van, akkor inkább Tetran krémmel kenegesd, pár nap alatt le szokta vinni.
2021. júl. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mivel a szteroidos, antibiotikumos kenőcs sem segít rajta, így valószínű a Tetran sem segítene. Ezért próbálok most más alternatívákat keresni.
2021. júl. 9. 14:56
 4/6 Grimfox ***** válasza:
Ha attól van gyulladásban, hogy benőtt, vagy valami idegen test került a körömágyba, akkor nem viszi le semmi, amíg ott az idegen anyag, vagy a köröm. Lehet ezért nem hatottak az erősebb gyógyszerek. Legalább is érdemes lehet ennek utánajárni.
2021. júl. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gombás (volt) már elkezdett lenőni a körmöm. Csak a bőrgyógyász kb. körberöhögött, majd elküldött a sebészetre hogy vegyék le a körmöm, ott meg a bőrgyógyászt röhögték ki hogy miért akarja leszedetnia körmöm mikor annak semmi baja. Ez már egy pár hónapja tart. A körmöm már gyógyul, csak a körömágyammal nem tudok mit kezdeni. Ezért most elmentem a háziorvoshoz, ő elküldött vérvételre, hátha köszvény, mivel nem gyógyul krémmel. De a vérvétel 3 hét, szóval addig próbálkozok alternatívákkal. A bőrgyógyász először azt mondta ad krémet ha az nem segít ad rá gyógyszert majd a következő alkalommal amikor visszamrntem már kb zavart a sebészetre, mivel nőtt a hús is a körömágyamnál, így ő "lepasszolt" a sebészetre.
2021. júl. 10. 22:14
 6/6 Grimfox ***** válasza:
Roppant jófej orvosaid vannak...Lehet hogy tényleg egy dunsztkötéssel éri meg inkább próbálkozni ilyen esetben. Szerintem a sima dunszt is elég kellene legyen. Egy vastag szelet paradicsomot celofánnal rögzítesz a lábujjadon, és jól körbetekered vízhatlanra, de nem szorosra, majd valami rongyot is rátekersz, hogy melegen tartsa. Lehet hogy külső gyulladáscsökkentő gyógynövényekkel is érdemes próbálkozni dunszt, vagy pakolás formában, ha a paradicsom nem jönne össze.
2021. júl. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!