Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az orbáncfű tea mellékhatások...

Az orbáncfű tea mellékhatások terén is olyan mint az antidepresszáns?

Figyelt kérdés
18/F vagyok. Sajnos nem rég, áprilisban elhunyt az édesapám. Jelenleg magamra vagyok utalva, bár ugyanabba a városba költöztem a nővéremmel ahol anyám is él, van egy kis pénzünk és abból albizunk, de anyám néha besegít ad egy kis pénzt amikor szükségünk van rá. Természetesen dolgozunk, mindent megteszek hogy teljesen a saját talpamra állhassak. Elkezdtem dohányozni, már több mint 8 hónapja. Ha nem cigizek egy-két napig erős lehangoltságot és szorongást érzek. Impulzív leszek nélküle, meggondolatlanul cselekszek, annyira hozzászoktam. Mondhatni 2021 nem az én évem. Depressziós évnek tűnik. Elkezdtem inni orbáncfű teát. 5 napja iszom, minden nap egyet. Ma lesz hatodik napja. Az antidepresszánsok szedése közben ugye tipikus a kezdeti rosszabbodás. Az elmúlt egy-két napban mintha eltűnt volna az összes motivációm. Elkezdtem olvasni könyveket november elején, most már alig tudom rá venni magam hogy csak 20 percet is olvassak. Lehet hogy ezt a rosszabb hangulatot az orbáncfű okozza, igy kezdeti fázisban mint az antidepresszánsok?

2021. dec. 1. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
nem
2021. dec. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem hinném....

Eleve az orbáncfű tea hatásának a kb. fele placebo... :)

2021. dec. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Grimfox ***** válasza:

A kúra leírása szerint lefekvés előtt kell inni egy csészével. Ha így iszod, nem kéne, hogy a fent írt tüneteket produkáld.


Jóval enyhébb, és a beltartalmi anyagai nem szintetizáltak, és szelektáltak, így a mellékhatásai sem olyan jellegzetesek. Ugyanakkor fényérzékennyé teszi a bőrt, és néhányan allergiásak rá. Az előbbi télen nem okoz gondot, ha nem vagy rá allergiás, akkor az utóbbi sem.

Nem olyan erős, mint egy tabletta, de nincsenek is olyan mellékhatásai.

2021. dec. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az imént egy órája elképesztő nyugtalanságot, fejfájást éreztem. Olyan volt mintha lángolna a fejem, pedig nem volt valójában emelkedett a testhőmérsékletem. Irgalmatlan szorongás, szinte már pánikroham jöt rám. Ha nem az orbáncfűtől, akkor mitől lehetett?
2021. dec. 1. 21:12
 5/8 Grimfox ***** válasza:
100%
A kérdésedben ott a válasz. Majdnem pánikrohamig fajuló szorongás. Sajnos nagyon gyakran társul a depresszióhoz. Ha este iszod lefekvés előtt az orbáncfű teát, akkor reggel, és délben valamilyen nyugtató, lazító teát, vagy teakeveréket kellene innod.
2021. dec. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Citromfűvet iszok mellé... Soha nem voltak eddig ilyen tüneteim, de mindegy. Mindenkinek vannak sz@r napjai. Biztos elmúlik majd.
2021. dec. 1. 22:02
 7/8 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha hasonlót érzel, komló, citromfű, levendula, és ha bírod az ízét, macskagyökér keverékét próbáld ki szerintem. A keverési arány 1,2,1,1. Ez elég jól nyugtat, oldja a feszültséget, szorongást.
2021. dec. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot!
2021. dec. 2. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!