Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért van, hogy alternatív...

Miért van, hogy alternatív gyógyítás alkategóriába írt kérdésekre a válaszolók nagy része gyógyszerrel tömne fiatalt, időset problémától függetlenül?

Figyelt kérdés
Az alternatív nem azt jelenti: bármit csak gyógyszert ne?
2008. dec. 14. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
ezt csak költői kérdésnek szántad? :D de amúgy tényleg... én speciel frászt kapok már a gyógyszer(szar)ektöl. azok tettek tönkre... szóval az alternatív gyógymódok jobban bejönnek,mint egy jó kis gyógytea vagy egy masszázs..
2008. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
mert a hagyományos orvoslás nem ismeri el az elternatív gyógyítást és nagyon kampányolnak ellene /kulonosen a nagy gyógyszercégek/, egyre másra adnak ki ellentanulmányokat, statisztikákat.viszont az alternatív gyógymódoknál is jó az óvatosság, mert azoknak is lehet mellékhatásuk.mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia, hogy mi neki a megfelelo.és a sarlatánok helyett/gondolok itt azokra akik hozzá nem érto módon akarnak haszonra tenni az alternatív módszerekbol/ tanítani kellene rendes egyetemeken, mint kulfoldon ezeket a módszereket és akkor az emberek bizalma is jobb lenne.
2008. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem azért, mert az ide írók többsége nem igazán jártas az alternatív gyógyászatban, de gondolom segíteni akar és ezért ír valamit, ami szerinte jó válasz és meg se nézi, hogy milyen témakörben szerepel a kérdés.

Amúgy nem tudom mennyire alternatív, de nekem mostanában a kedvenc "csodaszerem" a propolisz, és eddig tényleg hatásos volt megfázásnál, gyulladásnál, sérülésnél is. Ezek a méhek nagyon tudnak valamit :)

2008. dec. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
a propolisz valóban csodaszer, csak aki allergiás a méhkészítményekre, virágporra annak kell rá vigyázni.ezen kívul még jó erosíto mint testileg, mint lelkileg
2008. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

No igen, én sem láttam még tüsszögő, orrotfújó, lázas, esetleg gyulladt méhecskét :)

Szerintem is abban lehet valami, hogy nem mindenki nézi meg, hogy milyen kategóriában van, mondjuk, ha az "egy véletlen kérdés"-t nyomogatva téved oda, esetleg a főkategória néhány felsorolt kérdésében böngész, így az egészségen belül jónak ítéli a tanácsot. Jó szándékkal írnak szerencsére a legtöbben.

2008. dec. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Mert a legtöbben gyors, azonnali gyógyulást akarnak és ezt a /mérgező/ gyógyszerekkel hamarabb elérhetik. Mégis jobb, ha alternatív módszerekhez folyamodsz, mert nem kell félned a mellékhatásoktól.
2009. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
Talán mert azok hatnak is. Egyébként nem vagyok híve a gyógyszerezésnek, de ha kell, akkor inkább bizonyítottan hatásos szert, mint ráolvasás szintű szart szedek.
2012. jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!