Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Gyógymasszőrt, vagy csontkovác...

Gyógymasszőrt, vagy csontkovácsot javasolnátok inkább?

Figyelt kérdés

Évek óta nagyon fáj a derekam (gerincferdülés, rossz tartás), sokat ülök, és a heti 1x1 óra sport, 1x25 perc szobabicikli, és a reggelenkénti torna kevés, inkább csak szinten tartásra elegendő, így szakember segítségét szeretném igénybe venni.


Nektek mi/melyik segített?


2022. jan. 30. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Ortopéd orvoshoz menj először
2022. jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Gyógymasszázs, gyógytorna, de előbb ténylegesen egy orvos. És még ez sem biztos, hogy segít.
2022. jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Manuálterapeuta. Ha fővárosi vagy, tudok ajánlani neked konkrét szakembert is, akihez én járok.
2022. jan. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%

Csontkováccsal vigyázni kell nagyon olyanhoz menny aki nagyon jó.


Sajnos, ha nincsenek anatómiai helyükön az ízületek csontok. (így a belső szervek sem) Az kisebb nagyobb tüneteket fog okozni ami nálad is jelentkezett dértáji fájdalom formájában már.


A csontkovács minden képen kell, hogy az anatómiai viszonyok vissza tudjanak rendeződni eredeti helyükre amennyire csak lehetséges.


Gyógymasszázs, gyógytorna mind tud javítani rajtad. Úszást emelném ki mint Sportot ami nagyon hatékony lehet számodra rendszeresen végezve. És Jóga mint mozgásforma. Én beszereznék egy "gravitációs állványt" is a helyedben egyszeri beruházás és egy olcsóbb verzió is lényegében ugyan azt tudja mint egy drága. (a "denevérpad" motorizált verzió az elég drága a "gravitációs állványt" gyakran "denevérpaddal" mossák össze az emberek, de terápiás működése ugyan az mind a kettőnek ugyan azon az elven működik "gravitáció" ).


A reumatipológus szakorvost ne hagyd ki, hátha valami hasznosat is tud mondani, diagnosztizálni. De ő csak tüneteket kezel mint a legtöbb nyugati akadémikus orvos. A kiváltó okokat kell megszüntetned az, fog hozni igazi javulást. Életvitelt változtatni kell, elengedhetetlen.

2022. jan. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A mozgás lenne az első, ha van lehetőséged valamilyen tornát. Aztan masszazs.
2022. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

#4 vagyok


A csontkovácsot viszont nagyon jó, ha megelőzi egy kiadós masszázs.

2022. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, különösen a hosszabbat, kifejtősebbet (#3). Mindegyiket zöld pipával tudtam ezen felül honorálni


Feltételezem, hogy ha már orvos (ortopédia/reuma), akkor (is) jobban járok, ha nem SZTK kereteken belül szeretném magam megvizsgáltatni.


Lehetőségem szerint mozgok, tornázok, ezt egészíteném ki segítséggel. Így jött a csontkovács, és a gyógymasszőr. A manuálterapeuta fogalma új volt számomra, köszönöm, ezt most csak megjegyzem.

Gravitációs állványról sem hallottam még, anno vásároltam húzóckodórudat, lógni szerettem volna, de bevallom, sosem szereltem fel, ez már az én hiányosságom.


Átrágom a kapott információkat, és elindulok valamerre.

2022. jan. 30. 14:04
 8/11 anonim ***** válasza:
A túlterheltség ....... miatt igen sajnos felejtős az "SZTK". Ha ott orvos elé kerülsz gyorsan nem hetek + hónapok. Az már intenzív osztály sajnos ez a Magyar valóság. :/ Bocs, hogy ilyen lehangolót kellett ide írnom.
2022. jan. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

orvos, ortopédia vagy reumatológia, nyilván kell képalkotó vizsgálat, valószínű gyógytorna... ha ezt mind magánban csináltatod akkor igen drága.

a manuálterapeuta orvos vagy gyógytornász lehet, a csontkovács meg bárki, ált. nem orvos hívja így magát.

2022. jan. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én ajánlottam a manuálterapeutát, a 9-es jól írja, az nem lehet bárki, a csontkovács meg egy pár hetes tanfolyam után annak hívhatja magát.

Mozgásszervi betegként van bőven tapasztalatom a téren, ezért ajánlottam mindjárt ezt. Persze én is megjártam a kötelező köröket dokiknál, őszintén szólva csak annyira mentem vele, hogy tudjam, milyen irányba kell tovább indulnom.

2022. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!