Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szaunától fejfájás?

Szaunától fejfájás?

Figyelt kérdés
Mindenütt azt olvassa az ember, hogy mennyire egészséges a szauna. Én minden alkalommal fejfájást kapok tőle. Már bent a szaunában is rosszul érzem magam, mert iszonyú melegem van. Akkor most ez mégis egészséges? Vagy nem mindenkinek?

2022. ápr. 19. 02:58
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Nem mindenkinek. Meg az se mindegy, hogy hogyan csinálod.


Először is a szauna okozhat:

* kiszáradást (fejfájást is okoz többek között)

* szívritmuszavar

* hő kimerültséget (fejfájás)

* ásványianyag hiányt/egyensúlyzavart (fejfájás)

* magas vérnyomást (fejfájás)

* agyvérzést (ide már ide se írom)


Ha keringési problémáid vannak, főleg ha szív probléma akkor érdemes előbb az orvossal beszélni, és alacsonyabb hőfokon szaunázni. Ha migrénre hajlamos vagy, akkor lehet, hogy a hő triggereli.


Ha ki vagy száradva, akkor nem is érdemes bemenni.


Ha nem vagy hidratálva (vagyis vizet iszol, de mondjuk előtte kondiztál és kiizzadtál egy rahedli ásványianyagot) akkor se érdemes bemenni sem.


Alapvetően a szaunára is edzeni kell, mint mindenre. Alacsonyabb hőfokon kezdeni (mondjuk 35) és onnan feljebb menni idővel. Előtte, közben és utána is vizet kell inni, lehetőleg extra hidratáló porral vagy zselével benne. Kerülni a koffeint 2 órával előtte és utána.

Szauna után kötelező a hideg zuhany, és a fejet is le kell hűteni, mert rosszabb esetben, ha csak a tested hűtöd, akkor akár agyvérzést is kaphatsz. Jobb esetben csak fejfájást.


Sok sikert!

2022. ápr. 19. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem esik jól a szauna (magyon melegem lesz, nehezen lélegzem, megfájdul a fejem). Így nem is járok. Viszont az infraszaunát imádom. Esetleg próbáld ki azt.
2022. ápr. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki bírja, de az egyes jól leírta mire kell figyelni. Már órákkal előtt inni kell megfelelő folyadékot. Közben én simán megiszom 4 litert is, ha egy nap rendesen megyek 4-5 kört. Az infraszaunát én is ajánlom, azzal kezd. Bár én finnbe szoktam mindig menni, múltkor kipróbáltam. Ültem vagy 30-40 percet, jóval később kezdtem el izzadni de akkor rendesen. Kevésbé forró, jobban kapsz levegőt. Azért se mentem eddig ilyenbe, mert ott nem jár át kellemesen a meleg, mindig csak a sugárzók felől jön egy irányban. Persze ha olyan, hogy körbe van akkor jobb lehet. :)
2022. ápr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én elsőre arra tippelnék, hogy nem hűtötted le a fejed rendesen. A második meg a dehidratáció.
2022. ápr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!