Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Valakinek sikerült feloldania...

Valakinek sikerült feloldania epekövet feketeretekkel?

Figyelt kérdés

2022. máj. 10. 12:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%

De hogy jut be a bélcsatornából az epehólyagba bármi is????

Az epevezeték "egyirányú utca", oda nem megy be semmiféle emésztett cucc....

2022. máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%

A májon kersztül kiválasztódnak anyagok az epébe, én konkértan nem tudom hogy a feketerekteknek van-e olyan hatása hogy az epekövet bontja-e.

Már csak azért is necces a kérdés, mert epekőből is van több fajta, koleszterin, pigment hogy csak a gyakoribbakat említsem. Ezek más anyagból vannak, nem ugyan az oldja. Hozzáteszem van olyan gyógyszer is amivel próbálnák oldani a koleszterin típusút, de ez nem valami hatékony jelenleg.

A a legjobb és legbiztonságosabb terápia az epehólyag eltávolítása jeleneleg.

2022. máj. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Attól még jobb, ha csak a köveket szedik ki, és változtatsz néhány dolgot, pl. néha meghajtod az epetermelést, hadd húzódjon össze a hólyag, és jó sok rostot fogyasztasz, így sok epe távozik a rosttal együtt a székletbe.

Ugyan ez kővel, főleg ha nagyobb nem annyira ajánlatos, azért kéne előbb a kövektől megszabadulni. Ha nincs kő, akkor pedig megelőzni a rendszeres hajtással és rosttal távozásával.

Az epehólyagtól nem tanácsos megválni szerintem, nem véletlen van. Persze lehet élni nélküle, de utána egy életen át oda kell figyelni az epediétára

2022. máj. 10. 14:05
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

A jól bevált eljárás az epehólyag eltávolítása a kövekkel együtt, jómagam is végeztem már rengetegszer, nem bonyolt műtét.

Nem csinálnak olyat manapság hogy kiszedik a köveket és marad a hólyag, ez sokkal sokkal veszélyesebb műtét lenne.


Persze lehet próbálkozni mással is, senki nem tiltja, csak ha a hólyagban van egy kő addig ritkán okoz panaszt, viszont ha elkezdi valaki provokálni hogy ürüljön akkor 3 lehetőség van.

1.) sikerül és örülünk

2.) nem sikerül de megpróbáltuk semmi gond, marad a műtét ha panaszt okoz

3.) és sajnos ez a leggyakoribb, elindul és beszorul az epevezetékbe, ami miatt nem tud ürülni a hólyag, ezért felduzzad, a beteg besárgul, a feszültő hólyag begyullad, na ez komoly baj, mert a gyulladás sürgős műtétet követel, mert akár bele is lehet halni.

2022. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mert én sok retket eszek. Télen a feketét, most meg pirosat. Eddig sose volt epe kövem..
2022. máj. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
4-es, ha kiveszik a köveket, bennehagyják az epehólyagot üresen kövek nélkül, az miért nem biztonságos? Milyen következménye lehet?
2022. máj. 10. 15:57
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem annak van következménye, hogy bentmarad üresen.


Az eljárás maga teljesen másként nézne ki.

Ha kijön a hólyag akkor csak le kell klippelnem (egy ilyen csipesz szerűséggel) az oda vezető eret meg a csövet ami a májból viszi oda az epét, és aztán simán levágni a hólyagot, majd kivenni. (Jó nyilván nem ilyen egyszerű meg lehet itt latin szavakal dobálózni, de ez a lényeg), kb fél óra az egész altatásban, pár 4 kis ceruza méretű lyuk kell hozzá a hasfalon, és hamar felépül a beteg.


Ellenben ha meg szeretném tartani, akkor ahhoz fel kell vágni a hólyagot, hogy kivegyem a köveket, eztuán nyilván össze is kellene varni, feleslegas matatás a hasban több ideig tart, és több műveletben több a hiba lehetősége is. A felvágáskor az epe nyilván kiömlik a hólyagból mivel az folyékony, és olyan gyulladást csinál a belső szervekbe hogy azt utánna nagyon nehéz lenne kezelni, plána ha még a gyulladásos sejtek is közönlenek onnan.


Tehát egy rutin eljárásból lehet hogy életet veszélyeztető szövődményt csinálnánk, ezért inkább kivesszük úgy ahogy van.


Jellemzően nincs utánna egyébként panasz, maximum nagyon zsíros étkezések után puffadás érzés, vagy zsíros széklet.

2022. máj. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
53%

Ja és egyébként a rostos ételektől nem húzodik össze az epehólyag, ha valaki epét akar hajtani (bár én ezt nem ajánlom, mert semmi értelme szerintem) akkor azt zsíros ételek fogyasztásával tudja megtenni.

A rostos ételek fogyasztása viszont egyébként tök jó dolog, csak semmi köze az epéhez.

2022. máj. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ha az epe pang az epehólyagban, besűrűsödik, a koleszterin kiválhat belőle, és kő képződhet belőle. Pont ezért is kell hajtani az epét, hogy mindig ki tudjon ürülni a hólyag, illetve olvastam, így távozik koleszterin a szervezetből ami megint hasznos, közömbösít mérgeket, és a zsírnak fel is kellene szívódnia valahogy, úgyhogy csak jó ha ürül az epe.

A rost nem azért kell hogy meginduljon az epe a hólyagból.

Alapból az epe nagy része visszaszívódik a bélben. A rost pedig megfogja egy részét, és segíti hogy kiürüljön a székletbe, így csökkenhet az össz koleszterin is

2022. máj. 11. 00:23
 10/21 A kérdező kommentje:
Persze a rosthoz sok folyadék is kell. És ha valakinek epeköve van, az más tészta, ott nagyon óvatosnak kell lenni a hajtással, meg ne induljon egy nagyobb kő. De akkor is távoznia kell az epének csak nem annyira erősen hajtva mint kő nélkül
2022. máj. 11. 00:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!