Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Alvási idő csökkentésére van...

Alvási idő csökkentésére van valami módszer?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nincs időm és valahonnan időt kéne nyernem, és csak az alvásból tudom elvenni, viszont ha keveset alszok, akkor zombi vagyok egész nap. Kreatívkodni akarok (a részletek nem fontosak), de agyilag zokniként nem lehet.


1.Nincs időm és kipihent vagyok.

vaaagy

2.Van időm tevékenykedni, de agyhalottan.

Egyik sem opció.


Van valami dolog amivel a kevesebb alvásnak is ugyanolyan hatása lesz, mint egy rendes mennyiségűnek? Tudom, hogy szükség van az alvásra, de néha (hasra ütésre mondok valamit) pl heti 2 nap jó lenne kevesebbet aludni, viszont ugyanolyan kipihentnek maradni, hogy legyen agyi kapacitásom a dolgaimra. Teljesen legális dolgokra gondolok, pl valami tea(?) vagy ilyen olyan vitamin(?). Nem tudom, nem értek ehhez ezért írok ki ide kérdést.



2022. máj. 18. 02:28
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Választhatsz, vagy tönkre teszed magad, vagy megpróbálod úgy korrigálni a teendőid, hogy jusson elég alvásra idő.
2022. máj. 18. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Ha jót akarsz magadnak: az alvásból ne vegyél el időt erre, mert szembesülhetsz ennek hátrányos következményeivel, ahogy írod is.

Gazdálkodj azzal az idővel, ami van és a kreatívkodás miatt más fontos tevékenységeket se hanyagolj, ha azok például tanulásra, pénzkeresésre stb irányulnak.

2022. máj. 18. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Rá lehet szoktatni magad a kevesebb alvásra, de csak akkor, ha a szervezeteknek szükséges minimumot mindig megtartod. Kérdés, hogy nálad ez mennyi, mert ha 8 óra, akkor sokra nem mész.

Ha napkozben van időd és még tudod tanulni a Power Nap technikát, akkor sok energiát nyerhetsz és csökkenhet az éjszakai alvasigenyed.

2022. máj. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Ne az alvasból vegyél el időt, más tevékenységeid csökkentsd. Nekem is ez a problémám amúgy y hogy nincs időm kreatív tevékenységre
2022. máj. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Én egy időben napi két és fél órákat aludtam, és közben tele voltam energiával. Akkor azt hittem, micsoda királyság, hogy míg más az élete harmadát átalussza, én ennek alig több mint negyedével beérem. Csak később tudtam meg, hogy valójában betegség, mellékvese kifáradás áldozata vagyok. Most, 25 éve próbálom valahogy rendbe tenni azokban az években felhalmozott autoimmun betegségeket. Tudod, a tested nem a barátod. Akármit követsz el ellene, megjegyzi, és egyszer könyörtelenül benyújtja a számlát. Szóval ne az alvásodon akarj spórolni, mert annak mindenképpen rossz vége lesz.
2022. jún. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!