Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Olcsó, természetes gyógymód...

Olcsó, természetes gyógymód sarokrepedésre? Kemény a bőr a sarkaimon, egy hete tűnt fel, nem tudok rendesen ráállni, berepedt. Gyógyul magától, de nem az igazi.

Figyelt kérdés

Az egyik sarkam bőrén kb két centi hosszú, vékony repedés található, egy hete tűnt fel, érzékeny, még ragtapasszal is. Mire észrevettem, már alvadt volt a vér rajta, tehát gyógyulgat magától, de mégis érzékeny, pedig legalább egy hete repedhetett meg a bőr.


Természetes, olcsó gyógymód, szer, ami serkenti a gyógyulást? Nem tudom, ilyen esetben az arnica homeo mennyire hatékony? C30-om van. Továbbá kertes házban élek, igaz, télen már alig van mit gyűjteni. Vagy vásárolni érdemes valamit olcsón?


Mivel csak pár napja tudatosodott bennem az érzékenysége, csak egy alkalommal kentem be, mégpedig körömvirágkrémmel. Az gyorsítja a gyógyulását? Meg valahol asszem aloe vera krémem is van talán... Oliva olajjal esetleg kísérletezni?



2022. dec. 21. 04:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2022. dec. 21. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Írja az oldal a növényi olajat is, amit én is felvetettem, oké, megpróbálkozom avval. :) Van olivaolajam.
2022. dec. 21. 05:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A DM sajátmárkás (25% UREA tartalmú) repedésgyógyító krémje nagyon jó!!! Esténként fürdés után kend be vele, és éjszakára is akár betekerheted kis folpackkal, zoknit húzol rá....
2022. dec. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
A homeopátiás szereket felejtsd el. Placebo.
2022. dec. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
A kemény bőrt felpuhítás után reszelővel, habkővel el kell távolítani, mert különben gátolja a repedés begyógyulását. A repedés egyébként lehet enyhe gombás fertőzés következménye is, ajánlott a formalinos lábfürdő.
2022. dec. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kivéve a 4-est:

neki írom, az állatok vonatkozásában nem létezik placebo! Márpedig állatoknál is működik a homeopátia! (A bocsinak, pipinek nem tudsz hazudni, hogy "pipikém, ettől majd meggyúgyulsz ám!")


Egyébként az olivaolaj bevált, kétszer kentem be, két különböző napon, és már szinte nem is fáj, bár hozzáteszem, magától gyógyult előtte egy hétig, és persze viszonylag kíméltem is, nem tudtam futni, ám de jártam-keltem, tehát nem feküdtem. Köszi a többi ötletet is nektek. :)

2022. dec. 22. 23:37
 7/7 A kérdező kommentje:
bocsinak -> boci-nak.
2022. dec. 22. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!