Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Teázásban jártasak vannak...

Teázásban jártasak vannak itt? Hol érdemes fehér teát venni és milyet? Ajánlod a fehér teát? Lehet kapni ömlesztett teafüvet is? Plusz ⬇️

Figyelt kérdés
A zöld teáról tudom, hogy nagyon egészséges, de sajnos engem szárít. A fehér teának nincs ilyen hatása?

2023. febr. 13. 02:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Hideg vizes kivonatot kell belőle készíteni vagy forrázatot?
2023. febr. 13. 02:34
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Régebben teáztam nagyon, de a fehér teának nem tudom mi értelme van, nem tudtam meginni sosem. Lehet, hogy egészséges, de szerintem a zöld tea sokkal jobb, aromára is. Teázni szerintem hideg vízzel nem lehet, nincs meg úgy a hangulata, így nekem sosem eszembe nem jutna így inni, így áztatni, viszont nagyon melegen sem jó megcsinálni, mert tönkremegy az aromája. Van aki szerint a vizet fel kell forralni és visszahűteni kb. 60-70 fokra, ki kell próbálni kinek mi jön be.
2023. febr. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ûdvözöllek! A fehér tea jòtékony hatàsairòl sokat hallani, egyes vélemények szerint a fehér teàban talàlhatò a legtôbb antioxidàns. Ezek megkötik a szabad gyököket, amelyek a daganatos sejtek kialakulàsàért és ferôzésekért felelôsek. Ràkmegelözô hatàsù flavonoid tartalma megakadàlyozza a sejtburjànzàst. Egyes kutatàsok szerint a fehér-tea 100./.-kal hatékonyabb és hàromszor tôbb polifenolt tartalmaz mint a zôld tea!
2023. febr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elkészitése; 70-80 fokos vizre van szûkség és a teàt 5 percig kell ebben a vizben àztatni. Ha megteheted, akkor inkàbb szûrt vizbôl készitsed a teàt, és amikor kész akkor elômelegitet bögrébe töltsed ki.
2023. febr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#2. Khm... Kértem, hogy aki jártas, olyan írjon... Inkább nem részletezem, hogy hány ponton süt a reagálásodból, hogy nem értesz hozzá (akkor sem, ha azt hiszed).


#3, #4. Üdv! Köszönöm szépen!

2023. febr. 13. 19:16
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
#5: Hogy mi van? Képzeld el, hogy régen teázó szeánszokat tartottunk és kísérleteztünk a teákkal is, sőt azzal is, hogy melyiket milyen hőfokon, stb. hogyan a legjobb elkészíteni. A fehér tea rügyekből készül és kevésbé feldolgozott, mint pl. a zöld tea, ennyi a különbség. Nem attól leszel egészségesebb, hogy kicsivel több antioxidáns hatást akarsz elérni, hanem az is számít mi az amit élvezettel iszol, ennél már csak az oolong tea jobb.
2023. febr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!