Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Eltörött a bokám szilánkosan,...

Eltörött a bokám szilánkosan, műtötték, most gipszben van.1. Mit tegyek/egyek-igyak, hogy gyorsan gyógyuljon? 2. Amikor a fekvő gipsztől megszabadulok szobabicikli segítené a rehabilitációt?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 12:48
 1/9 anonim válasza:
nehogy szobabiciklizz ! kapsz majd utána járógipszet
2010. dec. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fogyassz olyan ételeket, amik segítik a csont regenerációját. Majd gipsz leszedése után fokozatosan és óvatosan kezdj el tornagyakorlatokat végezni, amit szakember ír elő. A biciklit majd azután.
2010. dec. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amikor nekem szilánkosra tört, és ki is tört még pluszban egy darab a bokából, műtötték, nem tettek rá gipszet. Lemezem , csavarjaim voltak. Mondjuk a lényegen, a törésen nem változtat, hogy mivel kezelik.

Gyógytornával tudod elinditani a rehabilitációt. Kérdezd meg az orvost, aki műtött, mit javasol. Lehet, hogy el is inditja a dolgot, küld valakihez, vagy ott intézményen belül irják fel.

Létezik házi szolgálat is, amit a háziorvosnál lehet kérni, és ők házhoz mennek.

2010. dec. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. 3. válaszoló, utána fogok kérdezni, örülök a lehetőségnek.

Lemez és 6 csavar van bent. 2 hétig nem volt csak kötés, aztán kaptam járógipszet, de miután készült rögenfelvétel, levágták a járorészt.:(

Amit a korházban mutatott a gyógytornász, azokat a gyakorlatokat csinálom többször egy nap, de a törött lábam már így is sokkal vékonyabb a másiknál.:(

2010. dec. 27. 13:51
 5/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Én 8 hétig nem állhattam a lábamra. Nem is szeretek rágondolni hogy nézett ki a torna, mozgás hiánya miatt a járókám. :-)

Elkeseredésre semmi ok, lehet pótolni miután rendbejön.

Nekem adták a porcerősitő gyógyszereket. A baj az volt, hogy az egyiktől hullott a hajam, a másiktól rövid időn belül felszedtem jó pár kilót.

Ezután ajánlotta az orvosom a Proenzi 3-at. Ez akkor jött be Magyarországra, tapasztalatuk - mármint a klinikán- még nem volt róla.

Nekem bevált.

2010. dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm az Foreveres ásvanyitablettát ajánlotta, azt kezdtem szedni. A Proenzim3 is vény nélkül kapható? Utána nézek. Sajnos nekem így is van plusz 20 kilom, csak most kezdek fogyiba (8 hónapos a babám, míg korházban voltam elapadt a tejem).
2010. dec. 27. 22:58
 7/9 anonim ***** válasza:

A Proenzi is vény nélkül kapható.

Nekem a sima változata vált be,mert a " + "-ost a gyomrom nem szerette.

Gyógyulást.

2010. dec. 28. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2010. dec. 28. 17:35
 9/9 Timerke válasza:
Igyál sok tejet, egyél sajtot.
2013. márc. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!