Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan lehet megelőzni a...

Hogyan lehet megelőzni a visszér kialakulását? Mentsetek meg!

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, anyukámnak nagyon visszeres a lába és valószínűleg örököltem. Sokszor fáj a vádlim, szurkáló, néha lüktető érzés, ezen kívül sokszor "ólomnehéz". Még nem látszik, de ezek már a tünetek.

Helyesen táplálkozom, ideális a testsúlyom, hetente többször biciklizek, szoktam pilatesezni is. Nem szeretek úszni. Ezeken kívül tudnátok valamit ajánlani? Mentsetek meg, nem akarok visszeres lenni!!


2011. márc. 19. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Kezdj el c vitamint szedni, az erősíti az erek falát, ha lehet, ne kádban fürödj, hanem zuhanyozz. Ha kádban fürdesz, ne legyen túl meleg a víz, és minden fürdést úgy fejezz be, hogy váltott hideg-meleg vízzel tusold le a lábadat legalább háromszor. Meg, ha mondjuk tv-t nézel, tegyél egy párnát a lábfejed alá, így polcold fel, ezzel is pihenteted.
2011. márc. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Folyt: meg vegyél valami vadgesztenyés krémet, azzal krémezd a lábaidat.
2011. márc. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

amit az előttem szólók.

ja és nem visszeres, mert mindenkinek visszeres a lába ugyanis a visszér=véna=gyűjtőér hanem visszér tágulat :))

ja és érdemes figyelni rá , mert visszér tágulat hatására vérörvények alakulhatnak ki abból pedig trombózis.

2011. márc. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Vannak rá jó szerek, kenőcsök. Legalább a háziorvosotokkal beszélj, hogy segítsen megelőzni, hogy később ne kelljen gyógyítania.

2011. márc. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Sokat mozogj és fogyassz folyadékot rendesen 2-3 L.

Tusolásnál ajánlott a hideg-meleg váltózuhany és persze kend a vadgesztenye kivonatú krémeket.

2011. márc. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Napi 500 mg C vitamint szedek rendszeresen. Van valami más vitamin, ami segítene?

A vadgesztenye krémet és a hideg vizes ötletet ki fogom próbálni! A háziorvost is megkérdezem, bár orvosoktól általában nem tudok meg sok új információt, nem tudom, ti hogyan vagytok vele. Mindig hangsúlyozzák, hogy a megelőzés a legfontosabb és menjünk el időben orvoshoz, de amikor ilyen "pitiáner" panaszokkal, mint hogy időnként szurkálást érzek a lábamban és szerintem ez már a visszér tágulat jele, csak bólogatnak, és addig nem foglalkoznak vele komolyan, amíg nem lesznek nagy lila kidudorodott undorító erek a lábamon...


Ezeken kívül van már BEVÁLT tapasztalata valakinek?

2011. márc. 21. 13:04
 7/8 anonim ***** válasza:
este mielőtt elalszol,vagy napközben is ha van időd,5-10 percre rakd fel a lábad a falra függőlegesen,úgy,hogy közben az ágyon fekszel.és lehetőleg minél kevesebbet ülj,mert az nagyon nem tesz jót neki.
2011. márc. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mogyorólevélből készült krém!

(Coryli folium)

2011. ápr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!