Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Főorvos a magánrendelésén...

Főorvos a magánrendelésén MLM-rendszerben értékesíthető természetes "gyógyszerkészítményt" ajánlott (kizárólagosan). Tapasztalt-e valaki ilyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma voltam magánrendelésen és a vizsgálat után az orvos (aki egyébként a helyi kórházban osztályvezető-főorvos) egy MLM rendszerben értékesíthető készítményt ajánlott. Természetesen a készítmény mindenre jó, meggyógyulok + örökélet. Nem igazán találtam etikusnak a dolgot, ráadásul kicsit furcsa, bár hitelesnek tűnik, mivel az orvos ajánlja... még talán meg is venném, ha receptre írta volna fel, de mondanom sem kell, hogy csak nála lehet megvásárolni a szereket. Más alternatívát nem ajánlott fel (egyéb gyógyszert). A készítmény havi adagja 20.000 Ft! Mi véleményetek erről?


2011. máj. 19. 19:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát én is gyanakodnék, az tuti.
2011. máj. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
remélem, te meg kértél a magánorvosi ellátásról ezek után ÁFÁS számlát ;)
2011. máj. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha a magánrendelésén történt, akkor nem tartom etikátlannak. Pláne, ha elmondta, hogy mi az a termék, ki forgalmazza, stb. Legfeljebb nem venném igénybe a szolgáltatását, ha nekem nem szimpatikus az ötlet. Nyugodtan kérdezz meg róla más orvosokat is.


Egyébként nem csak nála lehet megvásárolni, hanem bárkinél, aki ugyanazzal az MLM-mel foglalkozik. A "mindenre jó, meggyógyulok + örökélet" frázis három dolgot jelenthet. Vagy az MLM gagyi, vagy az orvos gagyi, vagy picit eltúlzod, amit hallottál. Olyan Nu-Skin szaga van a dolognak. Ők ajánlanak mindenre ugyanazt függetlenül a problémától.

2011. máj. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Azt azért gondoltam, hogy nem ő az MLM rendszer Alfaja és Omegaja is egyben. Arra értettem, hogy nem bármelyik patikában kiváltható készítményt írt fel. Mivel szakorvos, ezért olyan szert ajánlott, ami a problémámra jó. Legalábbis szerinte... Nem tudom mi a neve a cuccnak, mert egyből beszűkült az agyam, mikor elkezdte a kinyomtatott power point diákat mutogatni. Én is voltam üzletkötő, már hallottam ilyet ezerszer. A kérdésem csupán az, hogy találkozott-e már valaki hasonlóval magánrendelésen?
2011. máj. 19. 21:46
 5/17 anonim ***** válasza:

OK. Fent az a kérdés is szerepelt, hogy "Mi véleményetek erről?" Arra reagáltam.


Arra a kérdésre, hogy találkoztam-e már ilyesmivel, részemről az a válasz, hogy személyesen még nem. Nem járok túl gyakran orvoshoz.

2011. máj. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Figyelj! Nekem van egy 4 éves fiam. Folyamatosan beteg, rossz a vérképe is. Rengeteget költöttem antibiotikumra, vitaminokra, amiket a gyógyszertárban vettem, rengeteget receptre. Semmi változás nem volt. 1 év alatt egy grammot nem hízott a gyerek. Aztán rátaláltam egy szintén MLM alapján értékesített lekvár formátumú vitaminra, amit professzorok fejlesztettek ki, se tartósító, se mesterséges szinezéket nem tartalmaz. megjött az étvágya, javult a vérképe. az ára az egekben. de csak ajánlani tudom, az meg hogy egy ismerőstől veszem, nem patikába már csak részletkérdés. de mindenkinek szive joga... én boldog vagyok, hogy egyáltalán van!!!
2011. máj. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem etikátlan, ha magánrendelésen történt és ha teljeskörűen tájékoztatott róla. Valóban nem csak nála lehet megvenni-nézd meg a google-t, én azt szoktam, hogy elmegyek a "cégig", ha jó a referencia meggondolom, a piramisjátékokat nem finanszírozom .. Tényleg vannak olyan termékek, amit nem lehet vagy-mert akkora piaci érték-nem érdmees a feltalálóknak kommersz termékként értékesíteni. De a hatásmechanizmust illetően-szerintem sincs csodaszer, ez is csak egy lehetséges komponens a gyógyulásodban...Ami hit kérdése is. Ha nem hiszel benne, ne is foglalkozz vele....gyógyulj mielőbb meg.!
2011. máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

még talán meg is venném, ha receptre írta volna fel,...

pont ez a lényeg....(begyöpösödtünk)

ami recepten van a többsége méreg a szervezet számára(hosszabb használatnál a gyomor,máj biztosan kikészül)tapasztalat sajnos.a gyógyszeripar azt akarja hogy még több gyógyszert fogyasszunk.ez tény!válasszuk inkább a természetes dolgokat,hiszen mindent megtalálunk a természetben amire szüksége lehet egy élőlénynek!

Isten patikája már rendelkezésünkre áll rég csak nincs kihasználva,mert az nem lenne jó mindenkinek!:))

erről az MLM rendszerben értékesíthető dologról meg csak annyit hogy okosak voltak,legalább nem a hipermarketek,patikák keresnek,hanem emberek közvetlen! :)

gyógyulj meg mihamarabb!

Ui:talán én is tudok infot adni a termékkel kapcsolatban...

2011. máj. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

05-20 21:12: Szia! Sajnálom, hogy a kisfiad nem teljesen egészséges és örülök, hogy rátaláltál a szerre ami használ! Remélem hamarosan rendbe jön a gyermek! Gondolom a Flavinra gondoltál amit tapasztaltam, hogy tényleg jó és valóban használ.


05-21 20:38: "Ha nem hiszel benne, ne is foglalkozz vele...." Hiába hiszek valamiben, ha abban egy gramm hatóanyag sincs. Én ebben hiszek!:)


05-22 23:29: "Ui:talán én is tudok infot adni a termékkel kapcsolatban..." Hát persze... talán orvos vagy?:) Ja, hogy üzletkötő? Köszi...


Felteszek akkor egy másik kérdést: Van egy problémátok, amivel elmentek az orvoshoz. Ő meghallgat, kikérdez, megvizsgál, elmond mindent a betegségről... utána azzal kezdi, hogy van a problémára egy készítmény, ami 90%-os hatékonysággal működik (első kiskapu) és pont az ilyen problémákra találták ki (az innovációs központban én voltam az etalon nyilván). A lényeg: meg sem próbált más alternatívát ajánlani, csak az ő által forgalmazott termékeket. Tipikus üzletkötői mentalitás, amit az orvostól nem vár el az ember. Mi van, ha megveszem és nem használ (amúgy nincs nagy baj, az állapotmegőrzés/javítás a lényeg)? Azt mondta 90%-os hatékonyság... én beleestem a 10%-ba... Miért nem egy "független" helyen lehet megvásárolni a terméket? Vagyis nyilván meg lehet, de nekem nem adott címet... csak azt, hogy menjek vissza a rendelésére, ha meg akarom rendelni. A vizsgálat amúgy 5000 Ft volt, számlát természetesen nem kaptam..

2011. máj. 23. 05:57
 10/17 anonim ***** válasza:

"Van egy problémátok, amivel elmentek az orvoshoz."


Ez eddig teljesen sablon helyzet. Mint fent írtad, magánrendelésre mentél. Nem birkamódra betereltek az állami rendszerbe, hanem saját szabad döntésed alapján választottál magadnak egy orvost.



"Ő meghallgat, kikérdez, megvizsgál, elmond mindent a betegségről... utána azzal kezdi, hogy van a problémára egy készítmény, ami 90%-os hatékonysággal működik (első kiskapu) és pont az ilyen problémákra találták ki (az innovációs központban én voltam az etalon nyilván). "


Piacon él meg, magánrendelés. Ennek tudatában tette, amit tett. Ha megveszed a termékét (megbízol benne, és anyagilag megengedheted magadnak), és használ neked, akkor lesz egy visszatérő betege a rendelésén, egy vásárlója az MLM üzletében, és egy kiváló referenciája. Komoly pénzt keres rajta, de cserébe hozzásegített valakit az egészsége megőrzéséhez vagy visszaszerzéséhez. Szerintem ez teljesen korrekt. Természetesen az is benne van a pakliban, hogy valakineknem tetszik az eljárása. Ekkor lesz egy rossz referenciája. Neki nem éri meg.


"A lényeg: meg sem próbált más alternatívát ajánlani, csak az ő által forgalmazott termékeket. Tipikus üzletkötői mentalitás, amit az orvostól nem vár el az ember."


Mint feljebb írtad: elmondott mindent a betegségről, így létrejött köztetek a kommunikáció. Rákérdeztél, hogy milyen lehetőségeid vannak a terméke használatán kívül? Ő kijelentette, hogy ez az egyetlen lehetőség?


Találkoztál valakivel, aki egyenesen csinéálja azt, amit mások suttyomban.


"Mi van, ha megveszem és nem használ (amúgy nincs nagy baj, az állapotmegőrzés/javítás a lényeg)? Azt mondta 90%-os hatékonyság... én beleestem a 10%-ba... "


Rákérdeztél a garanciákra? Feltetted neki a fenti kérdést? Mit válaszolt?


"Miért nem egy "független" helyen lehet megvásárolni a terméket? Vagyis nyilván meg lehet, de nekem nem adott címet... csak azt, hogy menjek vissza a rendelésére, ha meg akarom rendelni."


Miért kellett volna ajánlania egy konkurens termékforgalmazót, amikor tőle pont ugyanazon az áron megveheted? Elmondta a cég nevét. Gondolom, magadtól is utána tudsz menni, hogy foglalkozik-e valamelyik ismerősöd ezzel az üzlettel.


"A vizsgálat amúgy 5000 Ft volt, számlát természetesen nem kaptam.."


Miért nem kértél? Ha nem adott, miért fizettél?

2011. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!