Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Antibiotikum mellékhatásainak...

Antibiotikum mellékhatásainak enyhítésére van valami házi módszer?

Figyelt kérdés
Egyéb gyógyszert már nem akarok, így is szedek eleget, viszont még csak a második szem Dalacint vetem be, de már most megy a hasam.
2011. máj. 27. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Probiotikum, esetleg smecta. No meg egyél olyan ételt nasit, ami székletfogó hatású. Abbamarad a gyógyszerszedés, elmúlik a hasmenés is.
2011. máj. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Normaflore.

Vény nélkül kapható.

Visszatelepati a jó bacikat a beleidbe.

Nem gyógyszer de nagyon jó.

2011. máj. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Élőflórás joghurt, kefír.
2011. máj. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A dalacin az egyik legerősebb antibiotikum, a legtöbb embernek hasmenést idéz elő. Ha nagyon súlyos, menj vissza az orvosodhoz, és ír fel neked másik fajtát. Egyébként igyál naponta 3 normaflore ampullát, az antibiotikum szedése alatt és a még legalább két hétig utána is, hogy a bélflórád helyreálljon. Ami még hatásos az a protexin, abból érdemes egy havi adagot megenni.
2011. máj. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kaptam több hasznos tanácsot, valamelyiket kisorsolom:-) Magas vastartalmú vizet iszok, remélem az is segít valamit. Az a baj, hogy későn mentem dokihoz, így most lórúgással gyógyít.
2011. máj. 27. 09:31
 6/11 anonim ***** válasza:
A nyák levesek is nagyon jók, székletfogó hatásuk van, és nem terhelik meg az emésztőrendszert. Pl rizsnyák leves kifejezetten ajánlott ilyen esetben.
2011. máj. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na ilyenről még nem hallottam :O
2011. máj. 27. 09:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Valaki jól írta, menj vissza dokihoz, ha súlyos a mellékhatás, ír másik gyógyszert.
2011. máj. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagyon mérges volt tegnap rám a doki, mert sokáig halogattam, hogy meglátogassam, ezért nem akarok mindjárt az első nap nyavajogni.
2011. máj. 27. 10:18
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem annyira súlyos, csak nem merem kirakni a lában itthonról :-)
2011. máj. 27. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!