Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen hatásos házi gyógymódok...

Milyen hatásos házi gyógymódok vannak torokfájásra és enyhe lázra?

Figyelt kérdés

A gyógy készítmények némelyikét próbáltam, de csak ideiglenesen segítettek

18F


2011. jún. 9. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Aszkorbinsav a patikából.

Langyos teába keverd citrom helyett (1 literbe kb. 1 kiskanállal).

És sok pihi.

2011. jún. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

torokfájásra szokták ajánlani a mézzel kevert zúzott fokhagymát, pocsék de hatásos. Plusz tuti tea recept: 1-1-1 arányban: bodza (nyákoldó ha köhögsz is), kamilla (nyugtat, gyulladást csökkent) és citromfű (elpusztítja a kórokozót)

De ha elhúzódik akkor antibiotikum kell és mindet be kell venni amit az orvos előír, tilos abbahagyni pár nap után, akkor is ha úgy érzed jól vagy, mert a bacik ellenállóvá válnak és újult erővel fognak tombolni, amit már csak egy erősebb gyógyszer irthat ki. :)

2011. jún. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Láz és gyulladáscsökkentők pl Kalmopyrin, Rubophen. Sok meleg tea, C vitamin. Ha makacs, akkor orvos.
2011. jún. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! ;)
2011. jún. 9. 21:16
 5/7 anonim válasza:
100%
Én amikor kicsi voltam és fájt a torkom lázas voltam...stb. mindig megkívántam a meggybefőttöt ..és bevágtam egy üveggel.A levét is megittam...közben nem fájt a torkom és utána is sokkal jobban voltam.Na ezt ajánlgattam sok embernek és mondták páran, hogy ez egy régi módszer a régi öregek csinálták ezt.Szóval nem tudom...nekem mondjuk segített.
2011. jún. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. jún. 14. 16:11
 7/7 Deadofnight válasza:

Nekem még a kakukkfű és citromfű tea jött be. Vagy Echinacea(kasvirág) csepp/tea, erősíti az immunrendszered is.


Jobbulást! :)

2012. febr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!