Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Nincs időm elmenni dokihoz,...

Nincs időm elmenni dokihoz, ezért olyan recept nélküli gyógyszerre lenne szükségem. Mit ajánlotok? Fáj a tüdöm és a mellkasom. Folyik az orrom fáj a fejem és köhögök is.

Figyelt kérdés
Valószínű tipikus influenza, de nem tudom most elmenni dokihoz, a gyógyszertári választék meg túl nagy. Tudtok olyat ajánlani, ami használt is? Köszi szépen!
2009. márc. 30. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:

fejfájás, orrfolyás, láz, végtagfájdalmak, gyengeség, ez az influenza. láz nélkül valószínüleg rhinovírus - ez a megfázás vírusa.

egyikre sem kapható gyógyszer, a vírusokra nincs ellenszer, magától legyőzi a szervezeted. tünetenyhítésnek neocitran, coldrex, ha köhögsz akkor a köhögés fajtájától függően valamilyen köhögéscsillapító.

a tüdő és a mellkasfájdalom már furcsább, ez komolyabb betegségre is adhat gyanút.

az ilyen fajta, kikezeletlen, lábon kihordott betegségeknek sokszor súlyos szövődményei vannak, pl. tüdőgyulladás. szerintem azért menj el orvoshoz.


az vírusos fertőzésre egyébként is gyakran rátelepszik utána egy bakteriális, arra viszont már van gyógyszer. ennyiből nem tudom megállapítani, hogy milyen kórokozónak köszönhető a betegséged, de ha bakteriális akkor el kéne menned orvoshoz.

és kímélni magad, és nem emberek közé menni, hogy tovább fertőzz.

2009. márc. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Sajnos próbaidős vagyok az új munkahelyemen, ezért nem kockáztathatok most egy betegnapot sem, az orvosomhoz pedig délutánra a hétre már nem kaptam időpontot, ezért nem hajlandó fogadni... Oscillococcinum-ot vettem, meg sok c vitamín, citrom mézzel és este időben lefekvés..Remélem elég lesz:)Mégegyszer köszi!!
2009. márc. 31. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!