Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A hashajtó segít eltávolítani...

A hashajtó segít eltávolítani a bélfalon megtapadt salakanyagot? Illetve képes teljesen kitakarítani a bélrendszert?

Figyelt kérdés
Persze a gyógyszer semmiképpen nem jöhet szóba, csak a természetes alapanyagú(gyógynövényes) hashajtó hatású készítményre gondoltam.
2011. okt. 2. 06:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A tisztító kúrák általában 1-2 hetesek és csak az indulásnál tartalmaznak hashajtást. Utána szigorú diéta (csak tea és só nélküli zöldséglé) és sok mozgás (séta)

Akkor meglátod, hogy lesz székleted végig (pedig nem ettél semmit) tehát valami távozik.

2011. okt. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Háát az ilyen dolgok erőltetését én nem tartom egészségesnek. Le radírozhatja a bélbolyhjaidat.


Mindennek az életmód a kulcs kérdése.

Ha jól eszel és mozogsz semmi nem fog a bél faladra ragadni illetve, idővel minden maradék távozik. Ezt nem szabad gyorsan csinálni.

Persze idővel egy-egy mályva tea nem árt, de mindig óvatosan kell bánni a dolgokkal.

Vagy van a Ferenc József víz még az fosat rendesen, de rettenetes az íze.

2011. okt. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a privát üzit.
2011. okt. 2. 09:39
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A bélfalra nem tapad semmilyen salakanyag. Aki ennek az ellenkezőjét állítja, az HAZUDIK.


végzős orvostanhallgató

2011. okt. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Kedves orvostan hallgató!

Menjél más területre, te nem leszel túl jó orvos!

2011. okt. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Pedig teljes mértékben igaza van. A bélfalra az égvilágon nem tapad le semmi (ha letapadna, akkor elhalna az adott bélszakasz). Hogy több nap után is ürül valami, az csak azt jelenti, hogy lassú emésztése van, és nem többet. Én még csak másodéves orvosis vagyok, de már nekünk is kiemelték, hogy harcoljunk az ilyen vészesen terjedő butaságok ellen. Nem kell a bélből semmit kitakarítani, egyszerűen csak egészségesen kell étkezni sok rosttal, legalább 3 litert inni, és mozogni. Hashajtóval csak azt lehet elérni, hogy a jóindulatú baktériumok is kijönnek, így még nehezebbé válik az emésztés.
2011. okt. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

De elképzelhető, hogy van a vastagbél falán salakanyaglerakódás.

Nekem csak annyi a véleményem, hogy az orvosok többsége azt hiszi magáról, hogy nincsennek náluk okosabb emberek a földön.

Egyébként meg a természetgyógyász okosabb mint egy orvos, aki nyugati orvoslással fogllakozik.

2011. okt. 4. 14:52
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Elárulom, hogy a természetgyógyászoknak (mármint a komolyabbaknak) van orvosi diplomájuk ;) Nem hisszük magunkat okosabbnak, csak jobban ismerjük az emberi testet, mint a legtöbb laikus. Akkor most elmondom még egyszer: a bélfalon anatómiai képtelenség, hogy salakanyag letapadás lenne. Nagyon jól hangzik, és sokan elhiszik, de attól még nem létezik. Az a természetgyógyász, aki ezt állítja, nyugodtan menjen vissza anatómiára, mert nem figyelt eléggé :)
2011. okt. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
És mint orvos mit gondolsz a méregtelenítésről és pl a gyógynövényekről,többek között az aloe veráról?
2011. okt. 4. 20:10
 10/17 anonim ***** válasza:
Orvostanhallgató, nem orvos. :) Mivel még nem volt ilyen órám, ami pontos hatásmechanizmusokat magyaráz meg, ezért nem szeretnék butaságot mondani. Annyit viszont már ismerek, hogy az aloe verának gyulladásgátló hatása van, ami több szempontból is jó a szervezetben. A gyógynövényekben is teljes mértékben hiszek, ugyanis az eredeti gyógyszerek mind gyógynövényekből lettek kivonva. Tévúton jár az az orvos, aki ezt nem ismeri el, sőt, támogatom, hogy minél több gyógynövényes készítmény kerüljön a patikák polcára. Viszont ennek semmi köze ahhoz, hogy bármilyen salakanyag letapadna a bélfalra, ugyanis mint írtam, ez teljes képtelenség. Sajnos egy teljes iparág épült arra, hogy a legtöbb ember ezzel nincs tisztában, és tömérdek összegeket húznak le az emberről olyan "szerek, beavatkozások" miatt, amire azt mondják, ezt szünteti meg.
2011. okt. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!