Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ma voltam a lányom eredményeié...

Ma voltam a lányom eredményeiért az orvosnál és 5,9 a koleszterinje.9 ÉVES! 126 cm magas és 27,5 kg. Úgyhogy még csak nem is túlsúlyos! Sőt! Mit tudok tenni érte, hogy csökkentsem a koleszterinszintjét?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 18:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Olvasd el az olajok, a konzervek, az előre csomagolt és feldolgozott élelmiszerek cimkéjét, s kerüld azokat, amelyekben hidrogénezett zsírok, vagy olajok vannak. Vásárolj minél soványabb húst. A baromfi húsról is távolítsd el a bőrt.Használj kukorica olajat, vagy olíva olajat. Egyen sok halat, legalább hetente 2x. A tejszín helyett használj joghurtot, a margarin helyett vajat. Az ételek tetejéről tálalás előtt papírtörölközővel itasd le a zsírt. Ne egyen ropogtatni valókat. /Ropi, Chipps/
2012. márc. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Minek csökkenteni?
2012. márc. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Orvost kérdezd meg, mert szerintem ez nem vészesen magas. Naponta egy marok diót adj neki. Ha megeszi a halat, akkor azt iktassátok be az étrendjébe. Elég folyadékot fogyaszt? Naponta egy pár szelet avokádót tegyél a szendvicsébe.
2012. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Aztán hányni fog :)
2012. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A megemelkedett koleszterin (habár véleményem szerint ez egyáltalán nem magas), a szervezet védekező mechanizmusa.

A legfontosabb hogy a táplálkozásnak az ég világon semmi köze a vér koleszterinjéhez, ugyanis az utóbbit a máj szabályozza. A táplálékkal elfogyasztott koleszterinből egy gramm se kerül be a véráramba, ellenben a máj 3-4-szer annyi koleszterint termel magától, mint amennyit megeszünk. A máj akkor emeli föl a vérkoleszterin szintet, ha valami ellen védekeznie kell a szervezetnek.


Csökkenteni felnőtt korban (gyereknél nem tudom) omega3 zsírsavval ajánlatos, 3 hónapos kúra szükséges. De igazából az okot kéne megkeresni.

2012. márc. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
"A legfontosabb hogy a táplálkozásnak az ég világon semmi köze a vér koleszterinjéhez" -> Azért én ezt nem így tudom. Ezt honnan vetted?
2012. márc. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Google: Wikipédia [link]
2012. márc. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Megnéztem, de butaságokat ír, önmagának mond ellent, mivel ha elfogadjuk, hogy a koleszterin egy epesav-prekurzor, akkor miért nincs rá hatással, hogy mit eszünk?


Az epesavak tudtommal a zsírok lebontásában vesznek részt. Zsíros kaja -> epesavak -> koleszterin.


Vagy nem?

2012. márc. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Én nem vagyon orvos, csak a saját tapasztalatomat írom le . . . Én egyáltalán nem eszek zsírosat, sőt húst sem és mégis magas a koleszterinszintem.
2012. márc. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Abban nem tudok vitázni, hogy a táplálkozásnak köze van-e a koleszterinhez, mivel nem vagyok orvos és nekem nagyon bonyolult dolog az emberi test működése. A doktornő azt mondta, hogy álljunk le az állati eredetű zsírokról, mert az növeli a koleszterint. Telítetlen zsírsavakat fogyaszthat.

Csak az az igazság, hogy nagyon nehéz úgy főzni, hogy van még 3 ember a családban, akinek nem kell koleszterinszegény diétát tartani és ők meg (legalábbis a férjem) olyan jóízűen eszi előtte a házi sonkát, kolbászt, szalonnát, kirántotthúsokat, stb.

A kivizsgálás folyamatban van, neki volt 3 évesen egy vesegyulladása és most, 9 évesen még mindig azzal járunk kontrolokra fél évente. Igy derült ki ez is, hogy magas. Keressük az okot. 9 évesen sem magas ez??? Úgy olvastam valahol, hogy 22 éves korig 5,6-ig normális. Hogy lehet az, hogy vékony kislány, sportol (kézilabdázik), alig eszik telített zsírsavat (csak olajjal főzök, olivaolajat, margarint használok), csokit keveset eszik, tejet, joghurtot inkább csak a soványakat vásárolom...

2012. márc. 20. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!