Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Migrén ellen mit lehet tenni?...

Migrén ellen mit lehet tenni? Gyógyszeren kívül

Figyelt kérdés
Általában ha nem hat a gyógyszer hányok , izzadok, nem tudok aludni, szörnyen fáj a szememen érzem a fájdalmat...ha nem hat mivel tudom enyhíteni a fájdalmat?
2012. júl. 12. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Fűzfakéreg forrázatával, de ez gyakorlatilag aszpirin, szalicilsav a hatóanyaga és egyetlen dolgot tesz, elvágja a fájdalom útját az agyig, tehát semmit sem oldasz meg vele. Az okot kellene megkeresned és azt kezelni.
2012. júl. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, értesz -e de önmagában a fájdalomcsillapítással semmit sem sem fogsz elérni, a fájdalom mindaddig vissza fog térni rendszeresen, amíg az azt kiváltó ok fennáll.
2012. júl. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

És mivel a következő kérdésed az lesz, hogy mi lehet a kiváltó ok, gyorsan leírom ezt is. Bármi...


Lehet egy rossz fog, helytelen táplálkozás, vagy épp stresszes életmód, de lehet pihenés hiánya is, vagy koffein, esetleg nikotin túladagolás. Szinte bármi okozhatja és ezt neked kell felderítened, így látatlanba senki sem fogja tudni megmondani.

2012. júl. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A tvtől szokott általában ,néha időjárás , ha erre gondoltok
2012. júl. 12. 23:47
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, de pontosittok kicsit , műszaki cikkeknél vagyis észrevehető ha fáj és ha csak a közelébe megyek pl valami műkődő dolgokhoz vagy éppen csak nézem a tv-t telefont akkor szokott és egyre intenzivebben kibirhatatlanul..
2012. júl. 12. 23:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. Ilyenkor lefekszek, letakarom a szemem, és arra összpontosítok, hogy a szemöldököm környékét, és a homlokomat teljesen ellazítsam.

Lehet, hogy te is icipicit hunyorogsz, de észre sem veszed. Egy idő után migrént okozhat.

2012. júl. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, de igy vagy ugy valahogy mindenképp műszaki cikkhez érek vagy jutok időjárás ellen pedig nem tudok tenni de ha fáj még tudtok azért segíteni h mivel tudnám enyhitteni?
2012. júl. 13. 00:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Erdekes, nekem is olyan durva a migrenem, hgoy hanyni szoktam tole. Ez altalaban el is mulasztja a migrent.

Mondjuk legutobb direkt ledugtam az ujjam, remelve, h a hanyas utan jobb lesz de nem:(


Hideg borogatast szoktam alkalmazni. Mindig van egy zsele pakk a hutoben ilyen esetekre. Van amikor jeghideg vizzel zuhanyozom le a fejem. Ez eleg durva, de neha segit.


Tornaztatni szoktam, vagy a parommal massziroztatom a nyakam, halantekom stb.


Esetleg kezdj nyers gyombert ragcsalni, vagy igyal egy pohar hideg vizet egy kanal almaecettel.

2012. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

nálam az jött be ha ilyenkor csakis émelyítően édes dolgokat eszek, lekváros sütik, méz stb. attól jobban leszek

citromfagyi is sokat segít

ha otthon vagyok besötétítek

2012. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!