Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A legjobb barátnőm anyukája...

A legjobb barátnőm anyukája rákos. Az orvosok már lemondtak róla. Van valami ötletetek, hogy milyen ételeket kéne vele etetni? Vagy bármilyen tapasztalat, ötlet, vélemény a témával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A máján, az epéjén, és a gyomrán vannak daganatok. Az orvosok szerint műteni nem lehet, és mivel a daganatok nagyon gyorsan növekednek a kemoterápiának sem érdemes már nekiállni. Tudom, hogy ebből az állapotból nem valószínű, hogy felépül, de mégis bármit megpróbálnánk, csakhogy segíthessünk rajta.

Azt szeretném még kérdezni, hogy szerintetek neki kéne állni a kemónak? Tudom, hogy az orvosok szerint felesleges (igazából nem tudom, hogy egyáltalán megcsinálnák-e), de ha kifejezetten megkérnénk rá őket, akkor érdemes lenne, vagy csak rosszabbul lenne tőle?

És még valami: gyomorszondát szeretnének alkalmazni az orvosok. Ebből 2 féle van: az egyiket az orron át vezetik a gyomorhoz, a másiknál a hasfalon keresztül vágnak egy rést és így oldják meg az etetést.

Szerintetek ezek közül melyiket érdemes választani, vagy egyáltalán érdemes-e vállalni?

Előre is köszönöm a válaszokat, véleményeket! :)



2012. nov. 1. 14:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%

Nem, nem szabad kemoterápiát alkalmazni mert csak védekezni kezd a rák, és még jobban szétterjed.

Nem akarlak elkeseríteni de apámnak így lett hólyagrákból tüdő-, bél-, és agydaganata.

Sajnos nincsen sok esélye az anyukának, próbáljátok meg minél boldogabbá tenni amíg lehet.

A gyomorszondát éppen ezért nem vállalnám, hiszen csak ront a közérzetén, kedvén.

Hagyjátok hogy ha tud, ő válasszon mit szeretne.

Amíg nem muszáj azt se hagyjátok hogy ott tartsák a kórházban, mert nem szabad hogy feladja.

Sajnálom.

2012. nov. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Örülj annak, hogy nem a te családodban "készülődik" a tragédia!

Megértem, hogy valami módon segíteni szeretnél, de ezt most rá kell bízni a betegre, a családra és az orvosokra.


Itt sokfajta választ kaphatsz, a végén leginkább csak összezavarodik az ember a rengeteg féle-fajta választól, de előrébb akkor sem fogsz jutni.

Orvos, akinek ehhez tudása van, itt nem fog válaszolni, mert vizsgálat nélkül nem ad diagnózist.

Aki pedig nem orvos: nos lehet, hogy a családjában volt valami hasonló, de két hasonló sem lehet ugyanaz!

Kár volt a kérdésedet feltenni!


Amit tehetsz, éreztesd a barátnőddel, hogy mellette állsz, hogy bármi történik, terád számíthat, de a gyógykezelés kérdésébe ne menj bele!

2012. nov. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Pro-kontra fognak neked itt írni a kemo mellett és ellen érvelők.Inkább ehelyett a gyilkos terápia helyett adjatok az anyukának piros gyümölcsöket,zöldségeket,nagy mennyiségű C vitamint.De ha már nagyon a vége fele van az egész folyamat,tényleg csak annyit tehettek,hogy megszépítitek az utolsó napjait! És semmiképp ne a kórházat válasszátok,mert az az ember kedvén is sokat ront.Mármint a környezet. Ha meg választani kell mindenképp,tuti a hason bevezethető szondát választanám,mégsem a torkomban lenne egy cső...De ez az én álláspontom! Amúgy a kemo és a sugárkezelés mindamellett,hogy megöli(ha van még idő) a rákos sejteket,megöli az épeket is. És nem tudom,mi a jobb: egy méltóságteljes ( a körülményekhez képest természetesen) halál most,vagy hónapokig tartó szenvedés(ha van még annyi idő),hányás,hajhullás,magatehetetlen állapot,kiszolgáltatottság a kemo miatt és ha tünetmentes is lesz pár év múlva nagy valószínűséggel,majd a kemo által más addig egészséges szervekben okozott károk miatt hal meg. Sosem választanám ezt!
2012. nov. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
KEdves 3-as, ezt mondd Édesapámnak, itt ég a mécsese mellettem :)
2012. nov. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mivel szegény már inoperábilis, végstádiumú, ezért valóban nem lehet semmitől se gyógyulást várni.

A kemoterápia csak palliatív (tüneteket mérséklő) célból jöhet szóba, például ha nagyobb daganatok bél, vagy epeelzáródást okoznak (de ilyenkor is lehet még a palliatív műtétet és besugárzást is mérlegelni, vagyis mindenképp orvossal kell konzultálni). Ha viszont nincsenek ilyen jellegű panaszai, akkor tényleg felesleges, mert csak rosszabbul fogja érezni magát.


(Azokkal viszont nem értek egyet, akik "gyilkos terápiának" hívják, mivel sok ember köszönheti neki a teljes gyógyulását, csak ugyebár nem végstádiumú betegségben, hanem időben és műtéttel együtt...)


A 2 szonda közül pedig inkább neki kellene választania, mert van akit az zavar, ha a hasából lóg ki a cső, míg mást az, ha az orrából. Viszont a hasba kicsit fájdalmasabb betenni a szondát.

2012. nov. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A #2-es és #3-as "vitájához" pedig annyit fűznék hozzá, hogy mindkettőben van igazság.


Sokszor van olyan, hogy egy (eltávolíthatatlan) daganat kemoterápia hatására (szinte) teljesen visszafejlődik/stagnál, majd hónapok/évek múlva ismét megjelenik/növekedni kezd, és akkor már nem reagál semmire sem és áttéteket is ad.

Vagyis valóban létező jelenség a kemoterápia rezisztencia, viszont ez nem kérdőjelezi meg az előzőleg adott kemoterápiát, mert ez esetben a recidíváig eltelt idővel meghosszabbodott a beteg (minőségi) élete.

És a kemoterápia sose "terjeszti" a daganatot.

2012. nov. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az #1-es által linkelt 2. oldal pedig szemenszedett áltudományos hazugság, amit mások nyomorát kihasználó gusztustalan hiénák hoztak létre! (Jelentettem is a moderátornak, ha nem haragszik.) Annyi baromság van benne leírva, hogy az ember füle ketté áll, és csak azért, hogy az Isten tudja milyen eredetű vackaikat rásózzák szerencsétlen emberekre.


Már az is eleve árulkodó, hogy egy ingyenes domaint használnak, és tele van a honlap a szolgáltató által elhelyezett, témához nem kötődő reklámmal. Ennyire komoly "szakemberek", hogy még pár ezret is sajnálnak egy saját honlapra?

2012. nov. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Bocsi, senkivel sem vitáztam a kemó szükségességéről vagy szükségtelenségéről. Azt mondtam, hogy itt senki sem fog tudni megalapozott orvosi szakvéleményt adni.

Álljon mindenben a barátnője mellett, és legyen a támasza.


Nem keverted össze az 1-es, 2-es közötti nézeteltérést?

2012. nov. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem kevertem össze, csak (szerencsére) sikeresen ki lett moderálva a korábbi #1-es hülyeséget reklámozós hozzászólás, így "fentebb csúszott" a válaszok sorszámozása.
2012. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen sokan válaszoltatok a kérdéseimre.


Tegnap beszéltem a barátnőmmel. Azt mondta, hogy megkérdezte az orvost, hogy bele lehet-e fogni a kemoterápiába, de ugyanazt a választ kapta, mint a legutóbb: már nem lenne semmi értelme, mert csak még jobban legyengítené a szervezetét.

Úgyhogy azt hiszem, most már csak a reménykedés marad.


#2. válaszoló: Igazad van. Én sem szeretnék beleszólni a kezelés menetébe. A barátnőm kért meg rá, hogy nézzek utána pár dolognak. (Ő egész nap a kórházban van, nincs rá túl sok ideje) Úgyhogy elkezdtem a témával foglalkozó oldalakat olvasni. Aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve írtam ide. Hátha vannak emberek, akik már voltak hasonló helyzetben, és tudnak pár hasznos tanácsot adni.


#3. válaszoló: A piros gyümölcsök jótékony hatásáról már én is hallottam, meg az a jó,hogy Éva néni(a barátnőm anyukája) kívánja is a gyümölcsöket, úgyhogy ha keveset is de azért tud enni belőlük :)

Tényleg jobb lenne neki otthon, mint egy kórházban, de azt mondták az orvosok, hogy veszélyes lenne szállítani, úgyhogy nem engedhetik haza. De a család folyamatosan látogatja. Szinte soha nincsen egyedül :)

2012. nov. 2. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!