Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hetek óta nem tudok normálisan...

Hetek óta nem tudok normálisan aludni. Nem akarok altatókat használni, de szeretnék már végre jót aludni. Hogyan tudnék mégiscsak pihentetően aludni?

Figyelt kérdés
Nehezen tudok elaludni, korán felébredek, és az a kevés alvás ami megadatik nekem az nem pihentető, így fáradtabban kelek mint ahogy lefeküdtem. Már próbáltam magam lefárasztani testmozgással, olvasással, zöld teával, hetek óta nem iszok kávét, se fekete teát, de nem használ.
2012. nov. 14. 16:00
 1/7 shoona:D ***** válasza:
akkor az egyik éjjelt hagyd ki...attól garantáltan lefáradsz :) de többet ne mert az már káros
2012. nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért egyszer-kétszer próbálj meg altatót bevenni azért, hogy sikerüljön kipihenni magad. Ha soha nem pihened ki magad, akkor nem tudsz kikerülni ebből a mókuskerékből. De ne olyat vegyél be, mint Andaxin és társai, hanem növényi alapút, pl. Cirkulin Valeriana, vagy van egy német Nervenpflege nevű, szintén altató hatású nyugtató. De van egy olyan érzésem is, hogy azért nem tudsz elaludni, mert amikor lefekszel, nem kapcsol ki az "észkerék". Feltételezem, hogy fárasztóak, mozgalmasak, kimerítőek a napjaid. Ezért még talán meg mernék kockáztatni esténként egy gyűszűnyi töményet (de akkor ne vegyél be altatót!!). Attól még nem leszel alkoholista, sőt ha nem szoktál inni, jó esélyed van rá, hogy álomba szenderít.
2012. nov. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy hasonló kérdésfeltevőnek is ajánlottam a meditációt vagy valamilyen relaxációs módszert. Ezzel egyrészt megnyugszol, tehát könnyebben elalhatsz, emellett magától a meditációtól is kipihentnek érzed magad. Tény, hogy ehhez gyakorlás és kitartás kell, de megéri, próbáld ki, ha tényleg javítani akarsz az alvásodon.


Az alkoholt nem ajánlom, ha megtetszik, még rákaphatsz. Persze nem biztos, hogy így gondolod, de minden alkoholista így kezdi, mint a dohányosok: "Én nem fogok rászokni..." Nem akarlak megbántani, nem ismerlek, nem alkoholistáztalak le, csak vigyázni kell az ilyesmivel. A nyugtató/altató se jó hosszú távon, mert rászokik a szervezeted.


Nekem is voltak ilyen jellegű problémáim, az altató nem vált be... nem is használt, csak felidegesített. Meditálj/jógázz, egy próbát megér - és kikapcsolja a zakatolást is a fejedben. Mindenféle módszert találsz neten, keress rá. :)


Sok sikert! :)

2012. nov. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
sportolj sokat, hátha a fizikai igénybevételtől elalszol :)
2012. nov. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Kipróbálhatnál nyugtató hatású teákat, mondjuk macskagyökeret vagy citromfű teát. Személy szerint nekem a lefekvés előtti sör is bevált, bár nem szabad rendszeresíteni.:)

Gyakran láttam mostanában reklámokban a sedacur forte nevű nyugtató hatású gyógynövényes gyógyszert, ez szerintem nem minősül altatónak, azt is kipróbálhatnád.

2012. nov. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szociol Anna válasza:
Szerintem az ágyad nincs megfelelő helyen. Lehet hogy alatta fut egy vízér, vagy rossz irányba futnak a mágneses terek a szobádba. Azt tanácsolom, h hívj szakértőt, aki beméri neked, h hol legyen az ágyad, majd rendezd át a szobád a feng shui szernit.
2012. nov. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A zöld teának is élénkítő hatása van, jobb lenne ha azt sem innál. Helyette próbálj meg nyugtató teát inni, nyugtató levendulás habfürdővel egy meleg fürdőt venni és relaxációs zenét hallgatni. Ezt biztos beválik, ne vegyél be gyógyszereket, azok csak károsak az egészségedre.
2012. nov. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!