Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Már több hete borzasztóan fáj...

Már több hete borzasztóan fáj a karom, de nem tudom mitől, és miért nem múlik már el? (több lent)

Figyelt kérdés

Az egész kb. 3 hete kezdődött. A felkarom fáj, a váll alatt. Eleinte csak enyhébben, aztán egyik éjszaka arra ébredtem, hogy borzasztóan fáj, és azóta (kb egy hete) minden éjszaka ha oldalt fekve alszom, fájó karral ébredek. Elsősorban akkor fáj, ha vízszintesen próbálom megemelni a karomat, akár oldalra, akár előre. Ha már egy kicsit bemelegedtek az izmok, akkor enyhül a fájdalom, de a kar megemelése továbbra is gondot okoz.

Voltam ortopéd orvosnál, megröntgenezték, és összehasonlította az orvos a másik karommal, és semmiféle elváltozást nem látott. Biztos, hogy az egyik izmom fáj, csak azt nem tudom, hogy miért nem múlik már el, vagy legalább javulna valamelyest, vagy ez ilyen hosszú gyógyulási folyamat-e.

Próbálom nem megerőltetni ha lehet, de néha ez elkerülhetetlen. Nem előzte meg semmilyen különleges megerőltetés (kötélmászás, fekvőtámasz és hasonfekve homorítás nyújtott karral), talán ezek alatt történt valami.

Jégzselé és 5 %-os diklofenák gél nem sokat használ.

Akinek van valami ötlete, az kérem írjon! Előre is köszönöm!



2012. dec. 16. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány fokos szögnél fáj? Lógó kartól a vízszintesig emelve? És ha onnan emeled még tovább, magastartásba, akkor mi van?
2012. dec. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És nem fekszed el véletlenül? Emiatt vérellátási problémák adódhatnak, vagy ami jobban magyarázhatja: egy állandó iszomfeszültségi állapot, ami ébren aztán ilyen fájdalmat okoz.
2012. dec. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Még egy kérdés: a külső vagy a belső oldalon fáj? (#1)
2012. dec. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A külső oldalon fáj, ha 90 fok fölé emelem, akkor is fáj, de ha már magas tartásba van, akkor nem. Ezen az alvás közben dologról nem tudom mit gondoljak, úgy rémlik hogy eleinte nem fájt éjszaka, kb egy hét elteltével kezdődött az, hogy reggel mikor felkeltem, sokkal jobban fájt mint azelőtt bármikor. Próbálok odafigyelni hogy ne feküdjek oldalt, de vagy nem alszok szinte semmit, vagy álmomban átfordulok, egyszerűen lehetetlen :(
2012. dec. 17. 21:45
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én tippem, hogy talán egy kisugárzó fájdalomról van szó, amelyet a rotátorköpeny izmai (esetleg másodsorban a környező egyéb izmok és a mellizmok) okoznak. Legvalószínűbben a lapocka izmai. Az ottani trigger pontoknak lehet ilyen hatásuk. És így magában a karban hiába is keresnéd a fájdalom okát. Szóval én megpróbálnám masszázzsal kezelni.

Üdv: egy gyógymasszőr

2012. dec. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a szakszerű választ, egyébként ha behajlítva tartom hosszabb ideig, akkor is elkezd fájni, továbbá nemrég kissé megerőltettem, és most sokkal intenzívebb a fájdalom is. Ja és nem röntgenezték, hanem ultrahanggal vizsgálták meg.
2012. dec. 18. 23:01
 7/12 44csaba válasza:

Szia!

Látom régi a bejegyzésed,nekem ugyanez a problémám.

Megkérdezhetem neked mi volt végül az ok illetve a megoldás?

Előre is köszönöm a választ!

2016. aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Szia.Látom már nem most volt a probléma a kezeddel ,de megkérdezhetem mi volt az oka,és a megoldás,mert én is evvel a problémával küzdöm.Előre is köszönöm a választ.
2016. nov. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én is szeretnék választ kapni, hogy akkor végülis mi volt a probléma? mert nekem is állandóan ez van (bal kar fájdalma, de nekem az egész). a hátizmom is fáj a lapockámnál, és szerintem is kisugárzik a karomba, csináltak röntgent nálam is, és semmi bajt nem láttak, mind ortopéd orvos, mind reumatológus látott. masszázst mondtak ők is.. szóval utolsó kérdező, valószínűsítem, hogy attól egy idő után el fog múlni, vagy folyamatosan járni kell, és akkor fájdalommentes marad :-/ a gyógymasszőrnek igaza van. Bevallom, azt gondoltam, hogy a masszázs egy kellemes plusz az ember életében, de mióta kb 5 szakorvos mondta, hogy arra van szükségem (vizsgálatok és röntgen után), így már rájöttem, hogy ez is egy gyógymód. a gyógymasszőr hozzászóló elérhetőségét szívesen venném
2017. aug. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Elnézést, nem láttam azóta a kérdéseket!


Akit még érdekel: egy izomrostszakadás volt a vállam alatt a felkaromban, ami valószínűleg bevérzett és betokozódott. Tulajdonképpen nincs rá gyógymód, ez életem végéig így fog maradni. Viszonylag ritkábban jön elő a fájdalom, pl. ha úgy erőltetem meg vagy ha azon a karomon fekszek éjszaka. Pár hónap után most újra kijött intenzívebben a fájdalom, általában 1-2 hét után elmúlik ha pihentetem. De már attól is fáj ha nem mozgatom, szóval csodás...jó egészséget mindenkinek! :)

2017. aug. 13. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!