Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » 8 éves kislányom, bugyija...

8 éves kislányom, bugyija többszőr kaki foltos, vagy egy minimásis mennyiség csuszik bele. Igaz nehezen van széklete ezért is aggaszt a dolog. Természetesen az orvos is cél, de nagyon tiltakozik, mert nagyon fél. Mi lehet az ok? Hova forduljak?

Figyelt kérdés
2009. aug. 27. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:

hát, ha orvoast hallok, én sem repdesek, pedig 18 vagyok:)de szerintem ne gondolj semilyen virusra avgy iylesmikre csak nyugi:)

szerintem vidd el, hiába a sok találgatás...Ő szakember! :)

sok sikert:)

Pusz

2009. aug. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
HA TeTSZIK,HA NEM,ELKELL VINNED ORVOSHOZ! SZERINTED KI TUDNA SEGÍTENI? Ne a gyerek irányítson,tudom,hogy szülő vagy,meg aggódsz érte,de az orvos az egyetlen segítség! Vagy csak Te beszélsz személyesen egy orvossal tanácsért..
2009. aug. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Beszélj az orvossal, de szerintem éppen amiatt, mert nehezen kakál, ezért székelés után valamennyi marad közvetlenül a végbelében, ami akár pukival, vagy a nap folyamán mozgásnál távozik, foltot hagy.

Eddig mit próbáltál ki, hogy könnyebb legyen a székelés?

Talán érdemes lenne próbaképpen olyan táplálkozást bevezetni nála, ami lágyítja a székletét, amitől gyorsul az anyagcseréje. Felnőtteknél erre nagyon sok ötlet van (rostdús táplálkozás, finomított lisztből készült dolgok, cukros ételek, kakaó, csokoládé csökkentése), de gyermekeknél egy dietetikust kellene inkább megkérdezni, mert ő még komoly fejlődésben van.

2009. aug. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elnézést a hibákért!
2009. aug. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Célszerű orvoshoz fordulni, háziorvoshoz egyrészt beutalóért, aki belgyógyászhoz és lehet, hogy pszichiátriára is elküldik majd konziliumra. Ha nincsen szervi ok, lehet pszichés eredetű a probléma, encopresis-nek nevezik, bár nem tudom mióta, milyen gyakorisággal jelentkezik ez a fajta bekakilás. Mindenesetre érdemes vele foglalkozni, de megijdeni nem kell, hiszen orvosolható.
2009. aug. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!