Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » 37-38 fokos lázam/hőemelkedése...

37-38 fokos lázam/hőemelkedésem van, kicsit szédülök és fáj a fejem, hogyan tudom levinni a lázam délutánra? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tegnap tesiórán majdnem elájultam mert minden radiátor forrón fűtött a terembe, ablak nem volt nyitva,én hosszúnadrágba voltam és magasugrásoztunk,tigrisbukfenc stb. sokan rosszul voltak meg sokaknak fájt a feje is. miután majdnem elájultam kinyitottam a szertár ajtaját és leültem a küszöbre ahonnan elég rendesen jött rám a hideg. utánavaló órán sírni tudtam volna úgy szédültem. Estig semmi bajom sem volt, atzaz 10körül hőemelkedés. reggelre 38.5fokos láz. Náthás nem avgyok, a torkom fáj csak. Semmi hányinger,hasmenés. Ezt délutánra mivel tudom elmúlasztani? Persze gyógyszeren kívül, mert aztis vettem be. Langyos/forró fürdő vagy meleg takaró, izzadás? Hideg fürdő?

2013. febr. 22. 10:14
 1/4 A kérdező kommentje:
14/L
2013. febr. 22. 10:15
 2/4 anonim ***** válasza:
Jézusom! Melyik suliba jársz, ahol ilyen embertelen körülmények vannak?
2013. febr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%

1. Pihenés- ne akarj erőlködni, még ha le is megy délutánra a lázad, inkább maradj otthon és pihenj, ha megteheted.

2. Rengeteg folyadék, meleg tea

3. C-vitamin- ilyenkor napi 2x 500 mg-osat beszedhetsz nyugodtan

4. A láz levitelére jó a hűtőfürdő: befekszel egy kád langyos vízbe, és fokozatosan engeded hozzá a hideg vizet, vagy hűtőlepedő: egy törölközőt/lepedőt bevizezel, magad köré csavarod, ha átmelegedett, kicsit megrázod, kiszellőzteted, majd újra. Ha ég az arcod, tehetsz hideg vizes borogatást a homlokodra.


Ha nagyon fölmenne a lázad, pl. 39 fölé, és nem akar lemenni gyógyszerrel sem, vagy ha fehér pöttyöket látsz a manduládon, akkor irány az orvos. Jobbulást!

2013. febr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Orvos!
2013. febr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!