Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Homeopátia, kineziológia,...

Homeopátia, kineziológia, Bach virágterápia, ÉFT - érnek ezek valamit vagy csak humbug az egész? Érveket és ellenérveket is szívesen olvasok!

Figyelt kérdés

2013. márc. 15. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Hogy érnek e? Nézd csak meg milyen jól élnek, akik ezt űzik.
2013. márc. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Annak érhetnek valamit, aki hisz bennük. A hit csodákat tehet. A legjobban azoknak éri meg, akik ebből nagy hasznot húznak.
2013. márc. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Igen, aki hisz bennük. Az én kutyámnak is elmagyaráztam, hogy hit a lényeg és csodára meggyógyult.
2013. márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a homeopátia sokat segített, szívesebben használok homeopátiás szert, mint gyógyszert, és eddig mindig működött (nem gondolom, hogy placebó miatt, de ha igen, akkor is jó, hiszen a lényeg, hogy jobban legyünk).


A kineziológia ismerőseim körében hatásos volt, én nem próbáltam, és a többit sem, amiket írtál. De más, úgynevezett "alternatív gyógymódokat" igen, és nekem azok is nagyon jól beváltak.


Úgy gondolom, hogy nem mindegyik alternatív gyógymód hülyeség, csak a legtöbb, ezért nagyon nehéz manapság már kiválasztani a sok humbug közül azt, amelyik tényleg ér valamit. De nem lehetetlen. :)

2013. márc. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Sokan pontosan ezt az "ismerek olyant, akinek hatott " elméletet használják ki a csalók a reménytvesztett komoly betegek esetében, hogy az utolsó garasától is megszabadítsák.
2013. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nekem a kineziológia hihetetlenül jól működött. Persze jó szakember kell hozzá, de az nekem van szerencsére. :)A kineziológia meg használja a Bach virágterápiát. EFT-t, homeopátiát nem próbáltam.

Azt hiszem sokan keverik a kuruzslást és a természetgyógyászatot.

Érv? Milyen érv? Nekem egészségügyi gondom nem volt, épp csak magam alatt voltam hosszú ideje. Oldáson sok mindenre rájöttem, azóta nem vagyok. Ismerek olyat, akinek a lábszárfekélye, amivel fél éve küszködött "véletlenül" a kezelés után két héttel zárult be.

2013. márc. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy attól függ, hogy milyen panaszra melyiket választod, bár azt tudni kell, hogy minden betegségnek lelki eredetű okai vannak (és az öröklődés is). Én a homeopátiát és a kineziológiát ismerem és tudom ajánlani jó szakemberrel, a Bach terápiáról pedig csak hallottam, az ÉFT-t nem ismerem.
2013. márc. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kbanna válasza:
59%
Csak ajánlani tudom mindenkinek ezeket a gyógymódokat. A gyerekeim azóta nem betegek, amióta homeopátiát használunk, azelőtt sok volt a probléma. Aki azt gondolja, hogy ezeket a gyógymódokat haszonszerzésből, átveréssel űzik, az nézzen körül a gyógyszergyártó cégek és "hétköznapi" orvosok házatáján. Félreértés ne essék, az orvosok között is nagyon sokan vannak, akik ajánlják, tanácsolják, vagy legalább elnézik az "alternatív" kiegészítést... hiszen ez mindenkinek jó. A nyitottság nem megvetendő. Érdemes azonban szépen sorjában utánanézni a gyógymódoknak, a szakembereknek, és kiválasztani a pillanatnyilag leg"testhezállóbbat", nem érdemes "ömlesztve". Nagyon nagy felfedezések, felismerések várhatnak arra, aki nem zárkózik el feltétlenül a jó dolgoktól! (Aki elzárkózik, az csak előítéletből, rugalmatlan bezárkózásból teszi, és - sajnos - valószínűleg árt magának, vagy legalábbis nem képes kihasználni lehetőségeket...)
2013. ápr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!