Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Melyik a legjobb házi gyógyír...

Melyik a legjobb házi gyógyír a leégésre?

Figyelt kérdés
Csúnyán leégtem a tűző napon, már bekentem naptejjel, de még mindig feszül és fáj.
2008. jún. 23. 20:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
A nagymamák a tejfölre esküsznek :-)
2008. jún. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
Szia.Minél zsírosabb, olajsabb krémet rá, mert ilyenkor rettentően kiszárad a bőr.Amilyen vastagon csak lehet ked , vagy kenesd be.
2008. jún. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem szabad semilyen égésre (akár nap akár komolyabb) semmi zsíros, olajos dolgot kenni. De tejföl, se testápoló, se babolaj. Le lehet pontozni, én meg majd jót röhögök amikor találkozunk a traumatológián.


Napégésre javaslom a gyógyszertárban kapható Panthenol sprayt. Drága ugyan, de többet ér bárminél, amit otthon rá tudsz kenni.


Komolyabb sérülésnél az első mindig az legyen, hogy folyó hideg víz alá tartod a sérült részt. Ezzel egy égési fokozatot, ezzel együtt több hét gyógyulást meg lehet spórolni...

2008. jún. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem, nem, nem!


Semmi zsír és olaj! Az gátolja a bőr hőcseréjét és csak rosszabb lesz tőle!


Harmadik komment a nyerő...

2008. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Aloe Vera és Panthenol. Válassz. Elöbbi termeszetes, utóbbi patikás, mindkettő nagyon jó.

Igyál sok folyadékot!

2008. jún. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, holnap szaladok a patikába valami "kenceficéért"!
2008. jún. 23. 21:30
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Neogranormon is egész jól bevállik. Egyébként meg a Panthenolt ajánlom én is.
2008. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a fenistil kenőcs is jó,nekem bevált.Jó hűsítő érzés,akárcsak ha hideg borogatást ragsz rá.Az olajos,zsíros krémek szerintem se jók,mert a leégett,érzékeny bőrön hamarabb lesznek csúnya kiütéseid
2008. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a Neogranormon is zsíros... Márpedig az nem engedi hűlni. Hallgassatok a harmadik válaszolóra, ő írta a frankót. :)
2008. jún. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Csak" megelőző megoldás:

1. Már tavasszal el kell kezdeni napozni, barnulni, akkor kevésbé égsz le.

2. Ha egy héttel a nyaralás/napozás előtt telezabálod magad Béta-Karotinnal, ami az A-vitamin elővitaminja, ez is ellenállóbbá teszi a bőrödet. Tapasztaltuk: fel se kentünk napolajat és 7-8-as UV-nél strandoltunk. (Azért persze Te használj napolajat is.) Csak lebarnultunk.


Volt egy botrány, hogy a Béta-Karotin rákkeltő. Haha. Egyrészt amellett hogy vitamin nem lehet rákkeltő, mert akkor nem lehetne vitamin, ez a szintetikusok esetén mérhető néhány ezrelékes statisztikával. E-vitamin dettó. Bepróbálkozik a gyógyszergyár, nehogy véletlenül egészségesek legyünk.


Természetest kell találnod. Zsírban oldódik, ezért étkezés után kell bevenni. Nem írok reklámot, így ha nem találsz, írj privátüzenetet. :)

2008. júl. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!