Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van a parlagfű gyógynövényként való használatát illetően?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta foglalkoztat a parlagfű, mint gyógynövény téma. Rengeteg pozitív visszajelzést olvastam azoktól, akik gyógynövényként használták fel ezt az egyébként közutálatnak örvendő "veszélyes gyomnövényt" (ami amúgy nem igaz, mert se nem veszélyes, se nem gyom).


Szeretnék a kérdésemmel kapcsolatos érdemleges válaszokat kapni. Bárki más, aki a "pollenallergiás" hülyeséget (aminek szinte semmi köze sincs a valósághoz) kezdi el szajkózni, gondolkodás nélkül negatívot adok!



2013. szept. 5. 02:12
 1/5 anonim válasza:

Valahol olvastam, hogy indiánok is használták gyógyszerként.Persze , úgy gondolom, hogy valakinek jó és valakinek nem, ahogy ez a szintetikus gyógyszerekkel is így van.

Hiszen mi emberek más-más lélekminőségből vagyunk, hát hogyan is lehetne az, hogy egyforma gyógyszerek használnak betegségeinkre? Egyiknek ez, a másiknak az a jó.

2013. szept. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én idén ettem, de nem segített...
2013. nov. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

2. válaszolónak


Akkor te abba a csoportba tartozól láthatóan akiknek nem jó.

Mi a probléma amiért megpróbáltad alkalmazni, és milyen formában, hányszor tetted meg? Tea, tinktúra, stb.

"Magadtól" döntöttél arról, hogy kipróbálod, vagy gyógynövényestől kértél tanácsot?Azért a parlagfű mégsem kamilla és csakúgy találomra nem helyes iszogatni a főzetét, hiszen gyógyszer.Igaz a többi gyógynövény is komoly gyógyszer.Jó ezt szemelőtt tartani, komolyan venni.

2013. nov. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Bioboltban ajánlották, hogy enni kell, hogy ellenanyagot termeljen szervezet a szezon alatt,

ezt a kipufogó gázos dolgot én is olvastam, meg tudom hogy a parlagfű-allergia nem allergia, meg hogy parlagfű gyógynövény.

A.V. oldalon is olvastam a témában, a végén pedig az lett hogy szőlőmagkapszulát eszem, és napi kevés előző évi szárított parlagfüvet.. ezt a szezon alatt is ettem, de akkor nekem fokozta a tüneteket..


Lehet a parlagfű volt rossz helyen amit szedtem, vagy nem így kell enni, de mindenhol azt olvastam hogy friss hajtásokat megszárítani és utána azt enni.

2013. nov. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia 2-es :)


Ha a boltban ajánlották, akkor is az a véleményem,hogy: vagy jó, vagy nem jó számodra.

Az eladók feltételezhetően nem érzékelik,nem látják, hogy neked személy szerint hasznos-e.Így "a puding próbája az evés" és te ezt is tetted és megtapasztaltad, hogy nem használ.

2013. nov. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!