Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Túlvállaltam magam, kimerültem...

Ravel kérdése:

Túlvállaltam magam, kimerültem, mind testileg, de főként lelkileg. Hogy tudnék a leghatékonyabban újra talpra állni?

Figyelt kérdés
Ha tudnátok ötleteket és főként tapasztalatokat írni, h Nektek mi használt azt megköszönném!

2014. jan. 15. 17:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem az aktív pihenés vált be, pl. nagyon jó a nem megerőltető könnyed testmozgás, séta, úszás. Ilyenkor télen szuper a termálfürdő, a meleg víz kilazítja a görcsös izmokat, de ha van kedved, úszhatsz is egyet az úszómedencében.. Csodákat tud tenni a jó masszőr is! A legelső lépés nekem az volt, hogy nagyokat aludtam. Sajnos gyógynövények, ill. gyógyszer nélkül eleinte nem ment, de aztán igen. Jó volt vacsora nélkül lefeküdni, (vagy lefekvés előtt 3 órával már nem enni), jobban tudtam éjjel regenerálódni...

Aztán -ha már oldódott a feszültség- jöhetnek a szokásos pihentető programok: nézz egy jó filmet a moziban, hallgass zenét, olvass egy jó könyvet, amit már régóta szerettél volna, csak nem volt rá idő!Táncolj, vagy menj el egy fitnesz terembe! Megerőltető szellemi munka után nekem még takarítani is jólesik!

A baráti beszélgetésnek, közös kávézásnak is nagy az ereje; ha kibeszéled a nehézségeket, csökken a súlyuk! A hívő emberek nagy erőforrása: az ima. Próbáld ki, imádkozz, tedd le a terheidet a Jóisten elé, és kérd a segítségét, hogy minél hamarabb talpra állhass!! (Ilyenkor érdemes egy próbát tenni imameghallgatásra, amikor magad alatt vagy!!)

Esténként egy nyugtató teakeverékből főzött tea friss citrommal, mézzel szintén jó lehet. Könnyű és változatos ételeket fogyassz, ajándékozd meg magad 1-2 aprósággal, aminek örülni tudsz! Végül (de nem utolsósorban) bújj össze a kedveseddel!!

2014. jan. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!