Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit lehet tenni gerincferdülés...

Mit lehet tenni gerincferdülés ellen?

Figyelt kérdés

Kb. úgy nézek ki mint egy kérdőjel. Már régebb óta agyon hanyag a testtartásom,nem húzom ki magam,görnyedt vagyok és mostanába fájt a hátam is és elmentem dokihoz és csak most mondta, hogy balra gerincferdülésem van. (ha lehajolok kb a térdem aljáig tudom a kezemet kinyújtani)

Sajnos amiket most leírok ezek nem kifogások. Javasolták már az úszást, de kezdjük ott hogy nem tudok úszni (meg nem is igen szeretem magam mutogatni) meg nagy a szemem dioptriája és szemüveg nélkül nem igen látnék. Gyógytornát is javasolták a suliba ahol járok minden szerdán a 8. órába lenne..nekem minden nap 6órám van (és fogalmam sincs,hogy mit kezdenék magammal 1óráig.gondoltam hogy bent maradok addig az osztályba és tanulok,de nem jönne össze,mert jönnek a takarítók) de sajnos a suliba így is bejárós vagyok (40 perc oda 40perc vissza) és így elég későn érnék haza (5óra)

Mit lehetne tenni?

Normális válaszokat várok!

Köszönöm előre is!


2009. dec. 5. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

gyógytorna

úszás

2009. dec. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bocs, csak most olvasom hogy nem tudsz úszni :O
2009. dec. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1.Megtanulsz úszni.

2.Otthon gyógytornázol. Vagy utána nézel a neten a gyakolatoknak, vagy szünetben megkérdezed a tanárt, hogy miket kell csinálni. Nem vagyok szakértő a témában, de szerintem ha egyik tipp sem jön be, akkor annyit tudnék ajánlani hogy hátizmodat erősítsd. Feküdj hasra, kezek a fejedhez és emelgesd magad, tesiórán is csinálják.

2009. dec. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nos ezek szerint bal gerincferdülésed van. és ha görnyedt vagy az hanyagtartást is jelent.


Én is hasonló problémákkal küzdöttem, ráadásul mivel zenélek, így egyenesen kell tartanom maga, de körülbelül 5 percen belül iszonyatosan el kezdett fájni a hátam. Gyógytornára jártam, otthon heti három alkalommal 20 percet végeztem a gyakorlatokat, amit a tanár adott, és úsztam. Nem gáz, én sem tudtam úszni, a víz nem mély, a gyakorlatok egyszerűek, és csak a tanár hangját kell hallanod. Szemüveges vagyok, 6 dioptria.


Ha kérdésed van, írd meg mailben :)

Remélem tudtam segíteni

2009. dec. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
jóga is jó.
2009. dec. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!