Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Minden fajta aloe alkalmas...

Minden fajta aloe alkalmas égésnyomok és másfajta sebek kezelésére? Laikusként honnan tudom, hogy jó fajtát veszek-e? Hogy kell kinéznie a valóban gyógyító növénynek? És vajon bárányhimlő nyomait is lehet vele halványítani?

Figyelt kérdés
Nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni :)

2014. márc. 29. 11:23
 1/7 A kérdező kommentje:
(Szóval nem krémet vennék, mert azokban a segédanyagok ártalmasak lehetnek, hanem magát a virágot, és a benne lévő gélt kenegetném magamra.)
2014. márc. 29. 11:24
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, ráadásul az sem biztos, hogy steril. Meg a hatóanyag mennyisége sem biztos, hogy megfelelő. Révén, hogy a növény szubtrópusi környezetben tud megfelelően fejlődni. Az itteni körülmények pedig nem azok.

Nekünk csak dísznek vannak, de azok sosem lesznek 90-100cm nagyok.


Vegyél inkább stabilizált aloe vera krémet, abból is jó minőségűt.

2014. márc. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg minden fajtáját lehet használni, de a legjobb az Aloe Vera Barbadensis Miller.
2014. márc. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"azokban a segédanyagok ártalmasak lehetnek"

Te is kemofób vagy és tényleg elhiszed azt a sok maszlagot amit a neten írkálnak? Hát jó, de ha nem megfelelő minőségű a növény, akkor jobb esetben semmit nem ér, rosszabban esetben meg bajt okoz.

2014. márc. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem kell ehhez semmilyen fóbnak lenni... Van egy ismerősöm, aki ebben a témában kutat, és elképesztő dolgokat mesélt. Én nem értek a témához, csak egy-két összetevőről tudom, hogy érdemes messziről kerülni őket. Eleve krémet akartam venni, de amikor elolvastam, miből állnak, és hogy a húszból kb tizedik helyen állt az összetevők listájában az aloe (tehát kilenc, többnyire gáz dologból több van benne), megkérdeztem a gyógyszerésznőt, hogy tényleg nem lehet-e ennél tisztább krémet kapni, mert ilyen pacsulit nem szeretnék magamra kenni. Azt válaszolta, hogy ez érthető (!), és ő ajánlotta, hogy vegyek egy virágboltban aloe növényt, amiben minden káros segédanyag nélkül a tiszta gélt tudom kinyerni. Kicsit naivan felvetettem, hogy "de hát miért nem azt rakják a krémekbe, minek ez a sok vacak bele", amire csak hümmögött, de hát végül is elég logikus, hogy a gyógyszercéek a profitra mennek, és nem a legdrágább összetevők használatát viszik túlzásba...
2014. márc. 29. 12:15
 6/7 A kérdező kommentje:
De ha valaki tud valóban jó minőséget, ami nagyrészt aloéból és kisebb részt semleges hatású anyagokból áll, akkor szóljon. Én nem találtam. A növény permetezett leveleit pedig le lehet mosni, ami persze még nem garancia, de szerintem sokkal kisebb a kockázat. Egyébként van is egy rokonom, aki szintén a növényből kente magára a gélt, és teljesen eltüntette a másodfokú égési sérülését. (Csak ő Amerikában él, ezért nem tud segíteni a virágvásárlásban.)
2014. márc. 29. 12:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Vannak 90-95%-os aloe tartalmú krémek, nem hiszem, hogy ezeket ne lehetne megtalálni a neten.

[link]


A krémekhez meg nem feltétlen van köze a gyógyszergyáraknak, azokat a kozmetikai cégek készítik.

Mi az amit néztél és mi az ami annyira ártalmas benne? Tudom, hogy vannak ilyen anyagok, de a nagy része ezeknek csak fel van fújva.

2014. márc. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!