Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ha bőrgombát alkohollal...

Ha bőrgombát alkohollal bekenem az szerintetek jó? Elmulasztja? Vagy legalábbis kicsit használ?

Figyelt kérdés
2014. nov. 20. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Inkább vísitani fogsz mint egy mosómedve.
2014. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Nem gyógyítja a gombát. Ahhoz gombaölő kenőcs vagy gyógyszer kell. Ne kísérletezz, menj inkább bőrgyógyászhoz, az Neked fog felírni valamit. Javulást!
2014. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem csíp az alkohol!

Nem sebbe kenném, hanem rá a gombára (bőrömre).


Kaptam kenőcsöt, de semmit nem ér.

2014. nov. 20. 18:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyit kented a kapott kenőccsel a bőrödet, de azt tudom, hogy elég hosszadalmas a gomba kikezelése. Ha nem jó egy gyógyszer/kenőcs, akkor az orvosnak kell elmondani, ad másikat. De ha te az alkoholt jobbnak tartod, és tudod, hogy nem csíp, akkor miért kérded a véleményünket? Türelmet, kitartást.
2014. nov. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
94%

Gomba ellen gombaölő szert érdemes használni. Egy ilyen igen ősi, népi bevált anyag a közönséges rézgálic. (A szőlőn a peronoszpórát (ez is gombafajta) szintén ezzel permetezték régen, persze fogyasztás előtt a rézvegyületett a gyümölcsről az eső lemosta rég, vagy ha nem és látszanak a permetfoltok, akkor nekünk kell megtenni.


A rézszulfát pentahidrát (=rézgálic) kékes, kristályos, sószerű állagú anyag, vízben kiválóan oldódik.

Bőrön vizes oldata kékes nyomot hagy, a rá nem érzékeny embereknél, de egyéb gondot nem okoz. Persze ha a légző és az emésztő rendszerbe nem kerül be.

Amennyiben igen, úgy az emésztőrendszert tönkreteszi, szájba kerülve tehát életveszélyes méreg, eszébe ne jusson valakinek belsőleg alkalmazni!


Alkalmazása: Egy 100mg-os gyorsan felszívódó hidratáló kenőcs tégyelyébe tégy 1..3 evőkanál rézgálicot, alaposan kevert el a krémmel, majd a kapott gombaölő kenőcssel naponta 3..4 alkalommal vékonyan kenegesd a problémás felületet. Az a jó kenőcs ide, ami másodpercek alatt felszívódik, mert gyorsan bejuttatja a bőr alá a rézgálicot.

Komolyabb alkalmazás előtt illik egy kis felületen allergiatesztet csinálni. Pl. egy gombostűfejnyit körönyi bőrrészre kensz és figyeled, begyullad-viszket/fáj -e a terület. Ha igen, akkor peched van: azonnal lemosod alaposan és elfelejted ezt a szert. (Igen ritka eset.)

Ha nem, akkor óvatos kezdeti adagolássl lehet felkenni a szmötyit...


Működése: a bőrgomba a felszín körül élősködik, amit ha a rézgálicos kenőccsel beviszünk a bőr középső rétegeibe, azt a nedveket élősdien magukba szívogató gombafonalak felszívják, a rézvegyület percek alatt feldúsul a gombában, hatékonyan pusztítva magát a fertőzést.

Körömlakkba téve gombaölő körömlakk is készíthető házilag.


Korlátai:

Számos gombafajta létezik, nem egyformán érzékenyek a réz és a kénvegyületekre. Ugyanakkor egyes gombák nemcsak a bőrfelszín közelében élősködnek, hanem akár az agyba is képesek eljutni. Ez esetben még időben szedni kezdett gyógyszerekre van szükség, ez a kencefince csak tüneti kezelést ad. Viszont próbálkozni lehet. Nálam pl. elég agresszív körömgomba esetén segített, a végső elkeseredésemben összekafatyolt házi szerem. Ráadásul szemben a 6500Ft-os gyógyszerrel, amit a doki egy hónapra felírt, egy kiló rézgálic nincs egész 2ezer Ft, de csupán gramokra van belőle szükség! Egy tégely kenőcs, mondjuk körömvirágos vagy kamillás kenőcs pedig egy ezres és ez a dózis nekem kb. 3 hónapig kitartott...


Amúgy kezdődő (kissé viszket, enyhén csíp) bőrgomba esetén meleg, erősen ecetes vízben lehet áztatni a bőrt, ez is lerendezi a korai gombafertőzést. Ha viszont mályebbre jutott a baj, akkor nem úszod meg a rézgálicos krémes pepecselést - vagy a dokit... :(

2014. nov. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!