Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szorongásos pánikbetegség,...

Szorongásos pánikbetegség, depresszió - melyik alternatív gyógymód lehet hatásos igazán? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Egyik napról a másikra szédülni, remegni kezdtem, ami az utcára lépve erősödött. Ennek kb. egy hónapja. Aztán egyszer csak összeestem a melóhelyen. Voltam orvosnál, aki kizárta a súlyos bajokat, azt mondta, lelki eredetű. Elküldtek vér-és vizeletvizsgálatra, minden leletem tökéletes, a doki szó szerint azt mondta, ilyen tökéletes leletet régen nem látott. Végül megállapították, hogy szorongásos pánikbeteg és depressziós vagyok. Rivotrilt írtak fel, de abból is a leggyengébbet. De megmondom őszintén, nem nagyon szeretnék rászokni a dilibogyókra, 29 évesen fiatalnak érzem magam ehhez. Egy hétig még a vécére is anyám kísért, annyira szédültem és rosszul voltam. Most már itthon biztonsággal közlekedem, de utcára nem merek még egyedül menni, mert rögtön jön a szédülés, az ájulásérzés, a remegés, a heves szívverés...:((((


A kérdésem pedig azokhoz szól, akik küszködtek hasonló gondokkal: milyen alternatív kezelést, gyógymódot ajánlotok, ami beválik?


Köszönöm előre is!


29/L



2014. dec. 15. 09:04
1 2
 1/11 anonim válasza:
2014. dec. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az EFT-ről jókat olvastam eddig is, de várom a további válaszokat is! Ment a kis zöld kéz kedves első!
2014. dec. 15. 09:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én taichizom, maga a lassú, folyamatos és összeszedett mozgás (valamennyire) segít enyhíteni vagy feloldani a lelki görcsöket.


Illetve valamelyest uralom a saját mozgásomat, nem csúsznak szét teljesen a dolgaim.

Majdnem minden nap gyakorlok, úgymond terápiásan. Mellette gluténmentes és tejmentes étrendet követek, mivel a kizárt anyagok pszichoaktívak, és nem szeretném, hogy rontsanak a helyzeten.


Gyógyszert szintén azért vetem el, mert nem szeretnék rosszabbul lenni (még ha időlegesen tüneti kezelésként használna is)

2014. dec. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a taichiről is pozitív véleményeket olvastam, én most az öt tibeti jógát csinálom 3 hete, kicsit mintha jobb lenne, mert azóta tudok egyedül itthon biztonsággal közlekedni. De mivel tetszetenek a keleti mozgásformák, ennek is utánanézek! Köszönöm, Neked is ment a kezecske! :D
2014. dec. 15. 09:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a mozgásformákat valószínűleg tudatosan is fejlesztő hatásúnak alkották meg.


Illetve van mögöttük némi magasabb szintű ezoterikus.. háttértartalom, amiről nem alkotnék véleményt, hogy jó vagy nem jó, viszont ami ezt megőrizte, az meglepően hatékony lehet. Szerintem ezért működnek a keleti 'varázslások', de ez az én hitem/elképzelésem. Lényeg, hogy segítsen és ne rivotril legyen.

2014. dec. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kineziológus tud segíteni, lehet, hogy már 1 kezelés hatékony, de 3-5 elég is szokott lenni. Bach-virágterápiával kombinálva még jobb, de önmagában is segít a kineziológia, hiszen a kiváltó traumát oldja. 5-8.000 Ft/alkalom ára van, megéri, ismerek pánikbeteget, aki ettől lett jól.
2014. dec. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Levani válasza:
100%
Én frontint szedtem + Citalopram oriont..simán letudtam tenni. Jobban lettem tőle, segített az akaraterőmet vissza hozni. Addig amég az elején vagy a dolognak, szedd a gyógyszert!! Később már az is nehezen segít!! Erre csak akkor lehet rászokni, ha rá is akarsz.. én nagyon nagy pánikbeteg vagyok/voltam, és így is le tudtam tenni! Sok sikert, ez nem játék!
2014. dec. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20%

Én ettől kevesebbért is gyógyszert szedtem...(és használt is).

Ne áltasd magad. A betegség természetesen nem lelki eredetű, hanem testi, mint mindegyik. (Apropó hogyan és miért is hat a "lélekre" egy frontin vagy egy antidepresszáns? Ugyehogyugye). A sport, meg a kevesebb stressz nyilván hasznos és számít is valamennyit. Áttörést azonban nem lehet vele elérni. Ha létezne bevált alternatív gyógymód egy darab nyugtatót sem adnának el. Márpedig nagyon sokat eladnak.

2014. dec. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért adnak el sok nyugtatót, mert gyógymódot jelent vagy mert nincs alternatíva, hanem mert jó drog, és be van etetve a társadalom.

A sok eladás nem magyarázza a hatásosságot. Sok dohányt, alkoholt és feketén pedig illegális drogokat is adnak el. Mégsem jelentenek gyógymódot semmire.

2014. dec. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A pánikbetegséget helyes szakszerűen kezelni, ha nem akarsz csalódni.

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU

2014. dec. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!