Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Bedugult az orrom, hogyan...

Bedugult az orrom, hogyan tudom kidugaszolni, ha nincs itthon orrspey?

Figyelt kérdés

#orr #váladék #kidugaszolas
2015. márc. 11. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha picit náthás időszakban az ember forró teát iszik, rögtön zsebkendő után kell kapkodni.

Ebből adódik, ahogy én szoktam:

Mosdó, fölé vagyok hajolva, mert az arcom mosom.

Az orrom járata vízszintes, vagy inkább lejt. Na most:

forró víz a tenyérbe (amit perzse elbírsz) és mintha mosnád az arcod, de ne, csak az orrod, arcod "temesd bele", melegítsd amennyire lehet.

Ezt tedd meg többször, fellazul a belsőség, lefelé egyébként is kifelé jönne és akkor akkor fújd az orrod, még mindig meghajolva.

Elnézést, nem tűnik a dolog gusztusosnak, dehát szeretnék valamitől megszabadulni... Nekem szokott segíteni.

2015. márc. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha sós vizet szippantasz fel az orrodba az is segít, vagy menj el szaunázni. Garantált a siker.
2015. márc. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
elsétálsz a friss levegőn az ügyeletes patikáig...
2015. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

két módszer jutott eszembe, amit hallottam, kipróbáltam és mind a kettő használt eddig az esetek nagy többségében: az orrmosás és egy jóga gyakorlat


az orrmosáshoz én konkrétan vettem amazonon egy 20 eurós (neti) kannát, de bármilyen kényelmes kannából lehet: enyhén legyen sós a víz, izotóniás (0,9 g só 1 liter vízhez: ekkor nem vonja ki a sejtekből a sót a sótlan víz, amit átfolyatsz) és előrehajolva ill. oldalra fordulva a felső orrlyukba folyass vizet. ne félj, nem fog hátracsurogni, ha jól csinálod, hanem a másik lukon jön majd ki. csak az elején kellemetlen kicsit. részletek: google


a másik gyakorlatot jógán mondták nekem, piszok egyszerű: ha a jobb orrlyukad bedugult, akkor nyomd (finoman, de határozottan) a bal hónaljad legfelső pontját pl. a hüvelykujjaddal, illetve, ha fekszel, akkor a bal oldaladon feküdj úgy, hogy a bal alkarod a fejed alatt van (nyújtott hónaljjal). másik oldalnál értelemszerűen fordítva


és légy türelmes az eredmény elérése érdekében :)

2015. márc. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jógagyakorlat hát... :D Ne csinálj semmit, és csak idő kérdése, hogy elmúlik akkor is. :D De nem attól, hogy a hónaljadat nyomkodod. :D
2015. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!