Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ha én optimistán gondolkozom...

Ha én optimistán gondolkozom és így állok az élethez, akkor kizárhatom például a betegségeket és a rossz dolgokat?

Figyelt kérdés
2010. febr. 21. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Reálisan nézve: minden betegséget biztos nem kerülhetsz el, de a pesszimista, rosszkedvű, depis, állandóan dühös, ingerült emberekhez képest bizonyára sokkal kevesebbszer betegedsz meg.
2010. febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 titak válasza:
NEM, de lehetne rosszab is. :)
2010. febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, ha csak rágondolsz, hogy nem kapsz el egy náthát akkor biztos nemkapod el. Viszont ha náthás leszel, ugyan ezzel az erővel a zsebkendőt is kézhez tudod "húzni" anélkül, hogy hozzáérnél.
2010. febr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon szélsőséges nézet és nem igaz, hogy mindent tudunk befolyásolni, helyes hozzáállással.

Viszont az igaz, hogy megéri kialakítani egy optimista vagy derűlátó szemléletet az életben, mert minden könnyebb úgy.

És abban is van igazság, hogy azt vonzzuk be, amire érzelmileg ráhangolódunk.

2010. febr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az tudományos tény,hogy a hangulatunk befolyásolja az összes anyagcsere folyamatot a testben,tehát ha helytelenül gondolkodunk,ha félünk,az hajlamosabbá tesz nehézségekre(hogy ne a betegség-szót használjam)És persze mindez fordítva is működik.(A szükségszerű "rossz dolgok" is másként jelentkeznek,mondjuk próbatételnek vesszük-ilyen gondolkodással).
2010. febr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
NEM! IGY nem! Mivel ilyeneket kerdezel, szm nem biztos, h helyesen gondolkozol "optimistan". Vigyazni kell, az emberi agy, elme, szellem azt adja szamunkra, amin sokat elmélkedunk, amibe nagy erzelmet viszunk, es teny, h a gondolkozasbol ered szinte minden betegseg, de 1: nem elég, h optimista vagy, mert azon kivul még rengeteg olyan eletterulet van, amikrol helytelenul, betegesen elmélkedsz, s annak megvan, h hol jelenik meg a testben "betegseg" annak kovetkezteben.(pl ha te nem vagy kepes feldolgozni egy konfliktust valakivel, v folyamatosan "benne laksz valakiben", nem vagy kepes elfogadni a masikat, akkor a gyomor az, ami megbanja az egeszet). 2(amiért mondtam, h nem hiszem, h jo uton jarsz) az agy nem ismer ilyent, h NEM. ez olyan, h ne gondolj egy rozsaszin elefantra... biztos arra fogsz gondolni. Tehat ha te arra gondolsz, h nem leszel beteg, tuti, h az leszel. Inkabb az egészségre kell gondolni, s akkor egeszseges leszel. Nagyon arany szabaly! Aztan a masik az, h ezek bonyolult dolgok, amiket meg kell erteni, sokat kell beszelni olyan ebmerekkel, akik kicsit hozzaértobbek az ilyen temakhoz, s ugy érti meg az ember ezt, h h kell helyesen gondolkozni.
2010. febr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia! :)


A betegségeket optimizmussal nem tod elkerülni. Ahhoz becsülnöd, tisztelned kell magad, és óvakodni az olyan dolgoktól amik a betegséget okozzák. Ezzel sem tudsz kiszűrni minden betegséget, de a javát igen. Rossz dolgok. Az optimista nem ismeri a rossz szót. Semmi sem rossz, minden csak nézőpont kérdése. Keresd a jót, és kerüld a rosszat! A rossz gondolatokat váltsd át jó gondolatokra! Zárj ki minden negatív eseményt, személyt az életedből! Az esemény alatt nem az iskolát értem. Az iskola jó, mert ez segít hozzá a pénzhez, a boldog élethez. A negatív személyek alatt pedig nem az okoskodó családtagokat értem. :)


Örülök hogy segíthettem. :D


Üdv:Egy felhasználó! :)

2010. aug. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!