Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Körömgomba? Ismertek valami...

Körömgomba? Ismertek valami bevált házi módszert ennek kezelésére?

Figyelt kérdés
Tizenéves végén járó fiatal vagyok, már évek óta kialakult a lábujjkörmök sárgás elszíneződése és megvastagodása. A bőrgyógyászati gyógyszerek, kenőcsök eddig nem váltak be, laborban ugyan nem találtak gombát. Hiába használok bármit semmi javulás. Ismertek valami bevált házi módszert ennek kezelésére?

2015. jún. 13. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a cikket,vagy kérdezd a barátodat.

[link]

2015. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 B.Ági ***** válasza:

Én naponta Betadinos fertőtlenítővel mosom le fürdés után. A Betadin jódtartalmú és a gombák nem szeretik a jódot.

Nagyon fontos a nagyon szigorú higienia.

Reszelni kell a megvastagodott körmöt és körömkefével kikefélni és naponta Betadinnal lemosni.

Uszodába járok és sajnos én is hajlamos vagyok a körömgombára, így nekem is naponta el kell végezni ezt a "szertartást".

A gyógyszertári készítmények baromi drágák és többnyire hatástalanok.

2015. jún. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 B.Ági ***** válasza:

Arra számíthatsz, hogy a beteg köröm csak akkor gyógyult meg amikor lenőtt és az egészséges új köröm kinőtt helyette. Ez legalább fél év és addig naponta kell kezelni.

Ja és a cipődet fertőtlenítsd. / Pl. tegyél bele estétől reggelig egy ecettel enyhén átitatott vattapamacsot/

2015. jún. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Helló! Én is pont ezzel küzdök... pár évvel ezelőtt strandon kaphattam el.. azóta küzdök ellene, de semmi gyógyszertári cucc nem vált be. Mára ott tartok, hogy nemcsak megvastagodott és elsárgult az egyik lábujjkörmöm, hanem teljesen levált és csak az új köröm tartja... valahol olvastam, hogy ecet is lehet elene megoldás... levágtam totál rövidre, fürdéskor átkefélem, majd jól bedörzsölöm ecettel... várom az eredményt... ezután a betadin fog következni, ha az ecet nem válik be :)
2015. jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja, az előző én voltam. Az még kimaradt, hogy miután áttöröltem ecettel, sebtapasszal leragasztom (akár másnap estig is), van, hogy az ecetes vattapamacsot is alattahagyom, hogy így jól beszívja...
2015. jún. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 B.Ági ***** válasza:
56%

Sajnos a gomba egyik igen makacs dolog.Csak a rendszeres, napi, folyamatos ápolás segít megszabadulni tőle.

Én is próbálkoztam az ecettel, a cukorral való borogatással, az ezüstkolloiddal való lemosással, a napi infralámpázással, de sikertelenül.

Elkezdtem jobban ügyelni az immunrendszerem erősítésére /vitaminok,helyes táplálkozás, étrendkiegészítók, gyógyteák, rendszeres mozgás-ez az úszással megvolt/

De minden alkalommal amikor az usziból megjöttem rögtön lemostam a lábam, lereszeltem, lekörömkeféztem a körmeim, végül bekentem betadinnel és tiszta zoknit húztam.

Nem mondom nem kis macera, de sajna csak így megy.

2015. júl. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!