Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a véleményetek a természet...

Mi a véleményetek a természet gyógyászatról? Sokan ellenzik, a katolikus vallás tiltja elvileg. Nem tudom, hogy fejezzem ki magam. Nekem elég furának tűnt a természet gyógyász.

Figyelt kérdés

2015. júl. 18. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Saját magam tapasztaltam,hogy működik úgy,hogy nem hittem benne. És most nem a lehúzós kóklerekről beszélek,hanem aki tényleg ért hozzá. De mindig azt mondom,hogy ha valaki komolyan beteg,az csak kizárólag kiegészítő kezelésként vegye igénybe, a nyugati orvoslással együtt. Btw..a katolikus vallás mit nem tilt!? :)
2015. júl. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A természetgyógyászatot nem tiltja a katolikus egyház, csak az afféle bűvészkedéseket, mint a homeopátiát (nincs benne semmi), vagy a reikit. A természetgyógyászat a természetben megtalálható gyógyhatású anyagokat használ, főként gyógynövényeket, de például mézet vagy agyagot is.
2015. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valamit félreérthettél. Sok kiváló természetgyógyász papot ismertem és nem voltak az egyházból kiközösítve.

A t.-gyógyászok között úgyanúgy, mint az akadémikus orvosok között is akadnak a dologhoz nem értők, azért mindkettőt meg kell tudni válogatni.

2015. júl. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Az egyház azt a természetgyógyászatot tiltja ami "erőkkel" és szellemekkel (démonokkal) dolgozik. A gyógynövények az Úr ajándékai, a kolostorokban is termesztik őket.

Nem mindegy melyik termeszetgyogyaszatrol beszélünk.

2015. júl. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 homo ludensz ***** válasza:
A természetgyógyászat kifejezés helyett inkább az alternatív gyógyászat kifejezést használom. Ez egy gyűjtőfogalom mint az embert vagy állat gyógyítása. Nem tartom másodlagosnak de sosem az egyetemes gyógyászat helyett van hanem annak támogatására,kiegészítésére. Végrehajtanak rajtad egy műtétet amit csak az abban jártas operatör fog tudni megcsinálni de a talpraállításodban már besegíthet az alternatív gyógyító.
2015. júl. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam mondani, hogy minden maga helyett való. Tény, hogy van, mikor műteni kell, de az is érdekes, hogy van, amikor jobban segít az úgynevezett "természetgyógyászat", mert teljesen más logika szerint közelít a betegséghez, mint a csupán anyagokra koncentráló hagyományos orvoslás. Nem másodlagosnak nevezném, hanem azt mondanám, hogy a hagyományos orvoslással EGYÜTT kéne egy teljes egészet alkosson, egymást kiegészítve.


Az is tény, hogy rengeteg a kókler, és kuruzsló. De tény, hogy vannak nagy gyógyítók is az "alternatív gyógyászat" terén is.


A katolikus egyházról annyit, hogy elvileg még a sminkelést is elítéli, de azt elfelejti, hogy Jézus maga is mondott olyant, hogy amit Ő cselekszik (gyógyítások pl), azt majd a tanítványok is meg tudják cselekedni. És pl az energiákkal való gyógyítás pont úgy néz ki, mint ahogy Jézus gyógyított, csak kezdetlegesebben (mert hol vagyunk mi hozzá képest). Van egy rész a Bibliában, mikor jönnek az apostolok, hogy mit csináljanak, mert valakik az Ő nevében (Jézus nevében) gyógyítanak. Ő azt feleli, hogy aki az ő nevében gyógyít, és az ő tanításai szerint beszél, az nem ellene van, aki nincs ellenünk, az velünk van. Valami ilyesmi, nem emlékszek szó szerint. Ehhez ennyit fűztem volna hozzá.

Olyan szinten tény, hogy nem jó akárki foglalkozzon vele, hogy ez a tudás nem boldog-boldogtalannak való, hanem voltak úgynevezett beavatottak, akiknek a gyógyítás volt a hivatásuk. Egy orvosi szike sem való bárkinek a kezébe, mert torkot vágni könnyebb vele, mint műteni, ha értitek, mire gondolok.


Valaki említette a homeopátiát. A szkeptikusok tipikus tévedése, hogy anyagot keresnek a készítményekben. A zeneterápiában is az anyagot keresik...? :D

2016. dec. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!