Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Migrénre próbálta már valaki...

Migrénre próbálta már valaki az akupunktúrát? Ha igen, akkor hatásos volt-e vagy sem?

Figyelt kérdés

2015. nov. 19. 14:37
 1/6 simon adrienne válasza:
100%
A migrénre akupunktura használata nem ismeretes, viszont, jól bevált módszerünk, h ha érzi az ember hogy migrén készülőgdik, vannak előjelei, bevenni 2 szem Kefalgin tablettát és elő sem jön. Kipróbált többszörösen! Érdemes megpróbálni, Nagyanyám idejében is szájról szájra járt ez a megoldás, sokaknak nem jött többet elő!
2015. nov. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak hogy kefalgin már nincs.
2015. nov. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy belekotyogok, de hátha tudok segíteni, mert én is sokat szenvedtem a migréntől, és nekem étrendi változtatás segített, főleg a glutén elhagyása. Már 3 és fél éve egyszer se volt migrénem, pedig előtte majdnem minden héten volt.
2015. nov. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 25 éve migrénnel küzdök, heti 1-2 alkalommal.

Közötte enyhébb fejfájások.

Ami nekem néha segített, az Qualerin gyógyszer, 2 szem.,

Vagy 2 szem nospa 2 szem algopirinnel.

A koffein hiánya is fejfájást okoz.

Mióta abbahagytam a kávézást, felére csökkent a migrénes "rohamaim" száma.

Pár hét múlva, mert eleinte rosszabb , főleg ha erős kávés vagy.A nikotin, alkohol nagyon erős fejfájást vállt ki nálam, a trappista sajt és a fokhagymás ételek is.

Meg a szénsavas üdítőkj, főleg a koffeines colák, abból már fél liter is garantálja a másnapi migrént. A többi szénsavas üdítőböl (pld. narancs_) ehhez 1,5~2 liter kell.

Ami jó nekem még fejfájás ellen a nagyon erősre főztött borsmentalevél tea gyömbérrel, legalább 3/4 liter. Ez sokszor segít (kjicsit) Valamint a fej maszírozása, hideg/forró fürdők váltakozása, a borsmenta illóolaj (picit higítva, szembe ne kerüljön)vagy mentás lóbalzsam halántékta kenése..

És egy kis szőlőcukor vagy fruktóz evése (a kristálycukor erre nem jó, az még árt is), de a szőlőpcukor javíthat sokat.

Szóval nehéz ügy.

Nekem az akkupunktúra (sem) nem segített.

Remélem tudtam adni pár segítő módszert.

Ja igen. És néha segít a futás, a lélegzet gyors és mély ki-be lélegzése, különösen a hideg téli levegőé.

Valamint még a jeges borogatás a fejre.

2015. nov. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az is példázza mennyire másképp működünk, hogy nekem az általad felsorolt gyógyszerek és praktikák pont semmit nem érnek. És egyáltalán nem befolyásolják az ételek a fejfájásomat, migrénemet.
2015. nov. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kopapi válasza:
0%

Fül fölötti magasságban hatos kötőtűt átbökni, vigyázni, hogy a másik oldalon is jó helyen jöjjön ki.

Kétoldalt abba kapaszkodni és 50 gugolást csinálni.

Garantáltan nem lesz soha többé migréned.

2016. ápr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!