Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A Pszoriázis és a Candida...

A Pszoriázis és a Candida összefüggenek? Lehet, hogy egyik a másiknak tünete?

Figyelt kérdés
Erősen viszket és korpásodik a fejem, akármivel mosom, kenem,ecsetelem, nem múlik el. Ráadásul a fülem belül is erősen viszket. Ekcéma-kenőcsöt adott rá a fül-orvos, de az is csak tüneti kezelés.Lehet, hogy ez táplálkozási probléma? Cukrot évek óta nem eszem, talán az állati fehérjét is ki kellene iktatnom?

2015. nov. 25. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
A pszoriázis genetikai betegség, helyileg szteroidokkal lehet jól kezelni (igencsak egészségtelen, vékonyítja a bőrt, satöbbi).
2015. nov. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A pszoriázis egy immunmediált gyulladásos betegség, a candidiázis pedig gombás (ön)fertőzés. Utóbbinak lehetnek bőrtünetei, ill. súlyosbíthat meglévő betegségeket. Diagnosztizálták bármelyik betegséget nálad, vagy csak találgatsz? A pszorin sokat nem javít a candida-diéta, azt jó lenne olyan bőrgyógyásznak megmutatni, aki kijelölt biológiai terápiás centrumban dolgozik.
2015. nov. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A bőrgyógyász DERMATITIS SEBORHOIA CAPITIS-t írt a kezelőlapomra és egy ecsetelőt adott, ami nem igazán segített. Sokfelé próbálok utána olvasni, én magam jöttem rá, hogy lehet hogy pszoriázis vagy candida betegség,ami nekem van.
2015. nov. 26. 01:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj vissza a bőrgyógyászatra, először nekem betadinet (jódot) adtak, aztán még allergiavizsgálatra is elküldtek, mire nagy nehezen leesett nekik, hogy pikkelysömöröm van.
2015. nov. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem a tejet és a glutént ha három hétre elhagynád, sokat javulna a helyzet, egy próbát megér, 3 hét nem a világ :)

jobbulást!

2015. nov. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egyetlen ecsetelőt próbáltál, és az nem segített, attól még lehet seborrhoeás bőrgyulladás, gyakran nehezen kezelhető. Van rá sampon, magisztrális készítmény, a bőrgyógyász felírja, patikában kikeverik, megfelelő hajszesszel kombinálva elég hatékony szokott lenni (nálunk a gyereknek volt ilyen problémája.) Pikkelysömörre elsősorban akkor gondolnék, ha családi halmozódás van, a hajlam örökölhető, egyébként általában nem viszket, és legtöbbször a test más részein is vannak kisebb-nagyobb plakkok (elsősorban végtagok feszítő oldalán, farpofáknál, néha szeméremtájékon.) Bőrbiopsziával lehet leginkább differenciálni, a candidától is.

Mindenképp vissza kéne menni a bőrgyógyászhoz, esetleg másodvéleményt is kérni.

2015. nov. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!