Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szódabikarbónából mennyit...

Szódabikarbónából mennyit szabad gyomorégésre, és milyen gyakran?

Figyelt kérdés
Egy ideje ég a gyomrom ha olyat eszek. Kaptam apo-famitidin gyógyszert is,és reggel-este nyomom. De van mikor eszek valami olyat,vagy iszok,és akkor egy jó teáskanálnyit lenyelek egy kis vízzel. Nem káros ez?
2016. ápr. 29. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a kisebb, kávéskanálnyit szoktam, azt is bő folyadékkal. És csak 1x. Ennyi tuti nem káros.
2016. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Gyógyszert én a helyedben eldobnám, amíg nem szokik hozzá a szervezeted, mert utána kín szenvedés abbahagyni, ha kijönnek a mellékhatások+egyre nagyobb adag kell(Tapasztalat!). Szódabikarbóna nem káros abszolút. 2 kávéskanálnyi bőven elég, de ezek helyett én inkább a Salvus vizet ajánlom. Ha ég a gyomrod lehúzol 1.5-2dl-t és már mikor nyeled le érzed, hogy hűsít... Az íze sajnos nem a legjobb, de szerintem ennyit megér 2-3 mp "Szenvedés". Én speciel ezzel szoktam le a gyógyszerről, és mióta "iszom" azóta nagyon ritkán ég a gyomrom, előtte viszont napi szinten előfordult akár többször is.
2016. ápr. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Tökéletes a szódabikarbóna 1 teáskanálnyi 1-2dl vízzel, vagy a kritikus napokon megelőzésre 1-2 liter vízhez 2-4 teáskanálnyi, napi vízfogyasztás gyanánt (így nem érezni a kellemetlen ízét de a hatását kifejti). Én nagyon utálom az ízét ezért csak végszükség esetén iszom töményebben.:D A Rennie cukormentes szerintem tökéletes eseti gyomorégésre, természetes összetevői miatt nem gyógyszer kategória. Valóban jók a lúgos ásványvizek is de sajnos nem sokan kedvelik az ízüket. Krónikus esetekben viszont érdemes az orvos által javasolt savlekötőt szedni, legalábbis addig amíg fennáll a probléma.
2016. ápr. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Az is kérdés volt, hogy milyen gyakran szerintem az a fontosabb, hogy mennyit mindig csak annyit amennyi enyhíti a gyomorégést. Nem cél teljesen elnyomni a gyomorsavat hiszen akkor az étel emésztetlen marad. Ha kell akkor viszont használd, nem mérgek ezek ekkora mennyiségben.
2016. ápr. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyomorsavas problémákat az epe rendszertelen működése okozza. Valahol olvastam, hogy már az ókori görögök tojáskúrát alkalmaztak az ilyen panaszok megszüntetésére.

Az epehólyag összehúzódását a kora reggeli zsiradék gyomorba jutása indítja be, és ez a délutáni órákban ürül ki teljesen.

A problémáid meg fognak szűnni, ha korán reggel, egy késhegynyi zsiradékot viszel a gyomorba.

2016. máj. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hasznos dolgokat írtok! szuperek vagytok!
2016. máj. 3. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!