Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » D3-vitamin napi maximum...

D3-vitamin napi maximum adagja hány ezer NE lehet károsodás nélkül?

Figyelt kérdés

Daganat elleni terápia részeként napi 12000 NE-t javasoltak, amit háziorvosom mérgezésnek tart. 3 éve napi 4000 NE-t szedek, most 9000 NE-ig mernék emelni.

(Csonterősítésre,a kálcium felszívódásához 1000NE-ből napi 2 tabletta - korábban így szedtem.)



#D3-vitamin #max. adagja
2016. máj. 25. 00:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Ki javasolta, milyen forrásból?

Hát a daganat az nehéz ügy... Általában véve nyáron jobbnak tartom a teljes testet érő napozást, ha D-vitaminról van szó, mint a szintetikus verziót. A D-vitamin hasznosulásához megfelelő mennyiségű koleszterin is kell a szervezetben, amennyire emlékszem (koleszterinszinted hogy áll?), és ha jól emlékszem, A-vitamin (nem béta-karotinból) és talán magnézium. A vitaminok és ásványi anyagok komplex rendszert alkotnak, valaminek a túlzott bevitele más mikrotápanyagok hiányát okozhatja. Felkészült természetgyógyász vagy nagyon hozzáértő orvos jobban átlátja ezeket, muszáj megnézni, hogy miből is van hiányod.

Téli időszakban tőkehalmájolajból és májból lehet a legjobban bevinni természetes D-vitamint. Nagyon nem mindegy a minőség, tőkehalmájolajból normálisat (fermentált) itt nálunk nem lehet kapni, csak külföldről rendelni. Abból ehetsz az ajánlottnál nagyobb mennyiséget, mert természetes A vitamin is van benne a megfelelő arányban, nem beszélve az EPA és DHA zsírsavakról.

2016. máj. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott még valami. A kálcium megfelelő hasznosulásához, csonterősítéshez kell a K2 vitamin is.
2016. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem találon a cikkeket, de angol cikkek voltak néhány éve arról, hogy Indiában valami ott gyakori betegséget gyógyítottak 40-50 ezres mega D vitamin adagokkal.

Semmi bajuk nem lett -a valószínűleg a mi normáink szerint minőségilag alultáplált embereknek.


Valami olyasmire emlékszem, hogy 2-3 hétig adták nekik, aztán hosszabb szünet, tesztek, és ha kellett, megismételték.


A D vitamin jó az immunrendszer erősítésére is, de zsírban oldódó, szóval valami zsiradékot kell mellé enni, egész kevés is elég.

A napfény nem elég szerintem, mert a ruha sokat takar.


Mintha felnőttnek 5 ezer lenne a biztonságos, állandó vizsgálatok nélkül.


A helyedben az egyetemeken keresnék ilyesmivel foglalkozókat, akik ismerik a külföldön megjelent friss publikációkat.


Esetleg az indiai követségen is lehet kérdezni róla. Nem szabad lebecsülni az indiaiakat, érdekes tanulmányokat végeznek, és alapvetően olcsóban, mindenkinek elérhetőben gondolkodnak.


Még valami olyasmire emlékszem , hogy annak volt jó hatása, hogy nagy lökésadaggal kezdtek, aztán egy idő után időnként csökkentették. De nem emlékszem, hogy mire volt, de valami olyan dologra, ami ott, a szegénység miatt tömegeket érint.

2016. jún. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hátha valaki még idekeveredik. A D-nél nem árt a K2 vitaminra odafigyelni mert enélkül nem szívódik fel. Normál esetben ezt letermeli a bevitt zöldekből a bélflóra, ha minden rendben van odalent, de általában nem ez a helyzet. Ezt felismerve lehet újabban a D3+K2 kombinációval találkozni. A GAL vitaminjait ajánlom, gal pont hu, a nagyobb gyógynövényes boltokban kapható.


Olvasnivaló: Hazai konszenzus a D-vitamin szerepéről a betegségek megelőzésében és kezelésében (az Orvosi hetilapban jelent meg a tanulmány 2012-ben)

[link]


"A D­-vitamin anyagcseréje egyedülálló az emberi szervezetben. Hatása szerteágazó, szinte minden szervrendszerben érvényesül. Hiánya az egyik legnagyobb egészségügyi probléma a civilizált világban. A probléma megoldása széles körű összefogást sürget. Ezt felismerve, a D-vitamin-hiány következményeivel küzdő legnagyobb magyarországi orvostársaságok közös konszenzust dolgoztak ki a D-­vitamin-­hiány jelentőségéről, felismerési lehetőségeiről, a prevenció és a kezelés javasolt módjairól. A társaságok szakmai irányelvei mellett ennek a konszenzusnak az eredménye iránymutatást ad a gyakorló orvosoknak a D­-vitamin-­hiány megelőzéséhez és kezeléséhez. Emellett szeretné ráirányítani a szakmai döntéshozók és a laikus közönség figyelmét a probléma fontosságára."



Takács István dr.1 ■ Benkő Ilona dr.2 ■ Toldy Erzsébet dr.3 ■ Wikonkál Norbert dr.4 ■ Szekeres László dr.5 ■ Bodolay Edit dr.6 ■ Kiss Emese dr.7 ■ Jambrik Zoltán dr.8 ■ Szabó Boglárka dr.8 ■ Merkely Béla dr.8 ■ Valkusz Zsuzsa dr.9 ■ Kovács Tibor dr.10 ■ Szabó András dr.11 ■ Grigoreff Orsolya dr.1 ■ Nagy Zsolt dr.1 ■ Demeter Judit dr.1 ■ Horváth Henrik Csaba dr.1 ■ Bittner Nóra dr.12 ■ Várbíró Szabolcs dr.13 ■ Lakatos Péter dr.1


■ 1 Semmelweis Egyetem, Általános Orvostudományi Kar, I. Belgyógyászati Klinika, Budapest

■ 2 Debreceni Egyetem, Orvos- és Egészségtudományi Centrum, Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézet, Debrecen

■ 3 Markusovszky Kórház, Szombathely

■ 4 Semmelweis Egyetem, Általános Orvostudományi Kar, Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika, Budapest

■ 5 Szent András Reumakórház, Hévíz

■ 6 Debreceni Egyetem, Orvos- és Egészségtudományi Centrum, III. Belgyógyászati Klinika, Debrecen

■ 7 Országos Reumatológiai és Fizioterápiás Intézet, Budapest

■ 8 Semmelweis Egyetem, Általános Orvostudományi Kar, Cardiovascularis Centrum, Budapest

■ 9 Szegedi Tudományegyetem, Általános Orvostudományi Kar, Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ, I. Belgyógyászati Klinika, Szeged

■ 10 Semmelweis Egyetem, Általános Orvostudományi Kar, Neurológiai Klinika, Budapest

■ 11 Semmelweis Egyetem, Általános Orvostudományi Kar, II. Gyermekgyógyászati Klinika, Budapest

■ 12 Országos Onkológiai Intézet, Budapest

■ 13 Semmelweis Egyetem, Általános Orvostudományi Kar, II. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika, Budapest



A konszenzus kialakításában részt vevő társaságok, egyesületek (ábécérendben)


Magyar Allergológiai és Klinikai Immunológiai Társaság képviseletében Prof. Dr. Bodolay Edit,

Magyar Dermatológiai Társaság képviseletében Dr. Wikonkál Norbert,

Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság képviseletében Prof. Dr. Lakatos Péter, Dr. Valkusz Zsuzsa,

Magyar Gyermekorvosok Társasága képviseletében Prof. Dr. Szabó András,

Magyar Hematológiai és Transzfuziológiai Társaság képviseletében Prof. Dr. Demeter Judit,

Magyar Hypertonia Társaság képviseletében Prof. Dr. Kiss István,

Magyar Ideg- és Elmeorvosok Társasága képviseletében Dr. Kovács Tibor,

Magyar Kardiológusok Társasága képviseletében Prof. Dr. Merkely Béla,

Magyar Laboratóriumi Diagnosztikai Társaság képviseletében Dr. Toldy Erzsébet,

Magyar Menopauza Társaság képviseletében Dr. Várbíró Szabolcs,

Magyar Nefrológiai Társaság képviseletében Prof. Dr. Szabó András,

Magyar Onkológusok Társasága képviseletében Dr. Bittner Nóra,

Magyar Osteológiai és Osteoarthrológiai Társaság képviseletében Dr. Szekeres László,

Magyar Primer Prevenciós Orvosi Egyesület képviseletében Dr. Benkő Ilona, Dr. Kiss Emese, Prof. Dr. Marton István, Dr. Takács István (...)

2021. szept. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!