Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Gyomorsav túltengés / reflux...

Gyomorsav túltengés / reflux ellen van valami bevált praktikátok?

Figyelt kérdés
Reflux-om van, az orvosom Controloc gyógyszert és diétát javasolt. 3 éve szenvedek ezzel a problémával, a gyógyszert nem szedem (mert gyógyszer ellenes vagyok), de a diétát betartom. Diétával + Salvus gyógyvízzel általában kordában tudom tartani, de nem mindig sikerül, ilyenkor kínoz a gyomorégés, néha sav hányás. Van-e valakinek valami bevált tippje ilyen esetre? Természetes dolgokra (pl. élelmiszerekre, italokra) gondolok, gyógyszert semmiképp nem szeretnék szedni! Köszönöm előre is!
2016. júl. 28. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kiirtani a gyomrodból (meg mindenhonnan) a gombákat, káros baktériumokat. A candida pl. okozhat refluxot. Igyál gyógyteákat, egyél egészséges (nem feldolgozott) ételeket. Kipróbálhatnál egy glutén- és tejmentes étrendet is egy időre.
2016. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Az a baj, hogy már szinte semmit nem bírok megenni, csak teljes kiőrlésű lisztből készült termékeket fogyasztok, fűszeres, főtt paradicsomos ételeket nagy ívben kerülöm, ahogy a paprikás, hagymás ételeket is egy az egyben kiiktattam az életemből. Húst is csak csirkét és halat fogyasztok, mellé esetleg barna rizst, vagy sima hajában főtt krumplit. Kéne ennem valami zöldség / gyümölcsöt is, de nagyon kevés az, ami meg is marad bennem 😩

Mondjuk a tejtermékek elhagyását még nem próbáltam, ezt a tippet köszönöm! Ahogy a Candida diétát is érdemes kenne megpróbálnom, más olyan jellegű panaszaim is vannak, ami candidára utalhat...

Úgyhogy köszönöm a hasznos tippeket, megpróbálom, hátha segít!

Egyébként gyomortükrözésen voltam kb. 1 éve, akkor a doki nem talált semmi gombát vagy ilyesmit, sőt lisztérzékenységet sem, pedig arra is gyanakodott...4 helyre küldött szövetmintát, negatívan jöttek vissza. Annyit állapított meg, hogy kezdődő fekély + komoly reflux. Csak hát a makacsságom miatt a gyógyszert nem vagyok hajlandó szedni. De az általad javasolt praktikákat mindenképp kipróbálom! Köszönöm!!!

2016. júl. 29. 21:41
 3/7 anonim ***** válasza:

A nyelveden van fehér lepedék, ami nehezen jön le?

Amit nagyon javaslok, az a gyömbér, diólevél, borsmenta és kamillatea, üresen vagy mézzel. Lehet őket váltogatva is inni. Ha minden nap iszol diólevélteát, 3 hetes kúra után 3 hét szünetet kell tartani. A többit lehet folyamatosan is.

Sok embernek beválik a paleo is mint candidaellenes étrend.

2016. júl. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még valami: a gyógyszereket én is kerülöm. A refluxra ajánlott savcsökkentőkkel pl. az a baj, hogy hatásukra még jobban elszaporodik az összes rossz baci és gomba, könnyebben el lehet kapni fertőzéseket, mert nincs meg a gyomorsav védő hatása, ráadásul az emésztésre is rossz hatása van, így gyakran alakul ki puffadás és egyéb emésztési problémák.

Szedhetnél valamilyen ütősebb probiotikumot is.

2016. júl. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged és a jó tanácsokat, mindenképp ki fogom próbálni! 😊
2016. júl. 30. 07:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt a káliumozott sót kell kiiktatnod az étrendedből. Patikában lehet venni tiszta nátriumkloridot(konyhasót). A káliumklorid emésztetlenül vonul végig az emésztőrendszeren, mindenhol kifejtve tartósító és baktériumölő hatását.

Az ilyen sókat csak azért etetik velünk, hogy minél többen legyünk betegek, minél többen legyünk orvosfüggők!

2016. júl. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A gyógyszerekkel az a baj, hogy a központi idegrendszerre ható orvosságok. Blokkolják az agynak bizonyos területeit, hogy csak azokra bírjál figyelni, amit érdekből tanítanak, a médiában elhangzik. Önálló gondolataid még véletlenül se lehessenek!
2016. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!