Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Valaki próbálta már a látásjav...

Valaki próbálta már a látásjavító szemtornát? Mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Nem véleményre, tapasztalatra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
Lányommal (8 éves) elkezdtük csinálni, de mindig a küzdés van vele, mert nem akarja. Aztán mondom neki, hogy akkor fel lehet venni a szemüveget, de erre megcsinálja a feladatokat. De mivel mindig ez a műsor, már megfordult a fejemben az is, hogy hagyom a fenébe az egészet, hordja a szemüvegét! Lehet, hogy nem is használ, mi meg itt szenvedünk. Akik eddig alkalmazták, azok pluszos szemüveget hordtak, nekik meggyógyult a szemük, de a lányomnak az egyik szeme -1,5 a másik meg 0-ás. Van értelme a tornának?
2016. szept. 26. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Én csináltam hosszú hónapokon keresztül, de semmit nem ért. 35 éve szemüveges vagyok, megszoktam nem zavar semmiben. Ha nem akarja csinálni, akkor hagyd és ne fenyegesd a szemüveggel, mert túlzott várakozásokat táplálhat majd azt semmi sem lesz... Még a véreholló fecskefüvet is csepegtettem a szemembe valami Gyuribácsi féle füvesember tanácsára (elbaszott kuruzsló) azt' majdnem megvakultam tőle...
2016. szept. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Ettől féltem én is. Az más, ha valaki olyantól hallja az ember, akinek tapasztalata van. Azért kérdeztem rá a mínuszos szemre, mert tudtommal a magas pluszosból romlik a szem a mínusz felé. Úgy nem nehéz meggyógyítani a szemet.
2016. szept. 27. 10:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne ess kétségbe és legfőképpen ne tekintsd ezt hátránynak a gyereknél. Nem olyan vészes, a lényeg, hogy rendszeresen lássa szemorvos. Ma már a szemüveg olyan, mint a divatruházat. Rengeteg menő szemüvegkeret van és ráadásul divatos is, nem úgy, mint a mi időnkben régen, amikor még a fogszabályzó is ciki volt... Felnőtt korában, ha még mindig zavarja, korrigáltathatja műtéttel 15 perc alatt. Még mindig jobb, mintha cilinderes lenne a szeme, azt nehezebb korrigálni, mint a dioptriát.
2016. okt. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem hétéves korom óta van szemüvegem, most már ott tartok, hogy -6,5 dioptriás, és cilinderes a szemem. A férjem szeme olyan, mint a sasé. Ő nem értett egyet azzal, hogy hagyjuk a fenébe a tornát, de elvittem a lányomat a szemészhez. Megkaptam, hogy hülyeség volt a torna, igazán megkérdezhettem volna tőle előtte... Hagytam, hadd mondja, számítottam rá.

Csak meg akartam kímélni szegénykémet attól, ami egy szemüveggel jár: bemegy a Balatonba, nem lát semmit; reggel felkel, nem lát semmit... :(

2016. okt. 10. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!