Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen betegségeket lehet a...

Milyen betegségeket lehet a homeopátiával gyógyítani? Meg lehet teljesen szüntetni vele bajokat? Allergiát gyógyítanak vele? Milyen eredményekkel?

Figyelt kérdés
2008. okt. 4. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden olyan betegséget lehet, amelyeket a placeboval is.

A homeopátiás szereknek ugyanaz a hatásmechanizmusa (mivel hatóanyag nincs, vagy nagyon kevés van bennük).

Ilyenkor te magad gyógyítod magadat - pl. úgy, hogy aktivizálod az immunrendszered.

Csak a placebo sokkal olcsóbb!

2008. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval a cél az volna, hogy az időszakosan visszatérő problémámat meg tudjam szüntetni, és lehetőleg ne szintetikus dolgokkal, vagy antibiotikummal, most is olyan gyógyszert kaptam egy dokitól, amire rosszul lettem, nem szedhetem, és az nem működik, hogy gyógyszertől rosszabbul vagyok, mint gyógyszer nélkül.
2008. okt. 4. 12:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Menj vissza a dokihoz, mert lehet, hogy az adagot állította be rosszul.

Pl. vérnyomáscsökkentőkkel sokan vannak így: nagyon lecsökkenti a vérnyomását, elkezd szédelegni, és már dobja is ki a gyógyszert. Aztán később jön az agyvérzés.


Szóval te legyél ennél okosabb. A homeopátiás szerek tényleg csak akkor hatnak, ha hiszel bennük, és komoly betegségre jobb a rendes gyógyszer.

2008. okt. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bronchitisem volt gyerekkorban, és most kiújult, bár nem okoz akkora problémát, mint régebben, erősebb lett a szervezetem, de pl. pár percig tartó erős köhögés jön rám belvárosban vagy füstös helyen (nem dohányzom, de pl. egyik szomszédunk még a liftben is, és pl. ilyenkor is, mikor utána kell beszállnom a liftbe...). És szeretném ezt valahogy elmulasztani, de nem úgy, hogy nem megyek ilyen helyekre, mert sok esetben a belvárost nem kerülhetem el, és mivel régóta énekelek, ha egy fellépés közben jönne elő, az nagyon kellemetlen lenne.
2008. okt. 4. 22:22
 5/5 anonim ***** válasza:
mindenképp próbáld ki, van akinek bevállik, van akinek nem . a próbát megéri!! Viszont! mentolos dolgokat nem fogyaszthatsz , amig szeded!! (rágó, fogkrém, stb) az hatástalanitja a hatást..
2008. nov. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!