Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit tegyek, ha nem teljesen...

Mit tegyek, ha nem teljesen bízom a "nyugati", "pirulás" orvoslásban?

Figyelt kérdés

Van pár enyhe, de azért létező betegségem, rendellenességem. Nem feltétlen szednék mindre pirulákat, de nem is hagynám teljesen annyiban.


Hol találok orvost, aki a természetes gyógymódokat se veti el?

Van olyan orvos, aki életmódot, étkezést (akár dietetikus szakembert!), gyógyteákat javasol és nem rögtön pirulát ír fel?


Mondok két példát, ami miatt nem teljesen bízom a "nyugati" orvoslásban

(meg még sok más miatt):


- Ismerősöm nyugtalan volt, állást keresett, ideges és stresszes volt, egy-két erre utaló tünettel. Rögtön Frontint írtak neki. Elhiszem én, hogy sok-sok esetben "megváltás" a Frontin, de van, amikor szerintem károsabb... Például velem stresszes időszakban is csodát tesz a Magne B6 és a citromfűtea.

Akár nyugtalanságra, idegességre miért nem ilyesmit javasol az orvos, a nyugtató jöhet akkor, ha előbbiek nem hatottak?!


- Egy egésszel magasabb a koleszterinszintem. A háziorvos szerint semmit se tegyek... Nem javasolt kerülendő ételt, fogyasztandó ételt, teát, természetes tablettát. Szerinte ne csináljak semmit... Majd, ha kezd veszélyes lenni a koleszterinem, akkor tabletta. Nem lehetne a gyógyszerszedést MEGELŐZNI?


Az orvosokat a tabletták felírása után támogatják, nyilván a gyógyszeriparban van a pénz. Pedig sokat segít az étrend, alvás, több folyadék fogyasztása, gyógyteák, Salvus gyógyvíz stb-stb...


2016. nov. 14. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Medic poliklinika Budapesten, de egyébként google-ben is elég könnyen találni.
2016. nov. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért a Magne B6, citromfű és a Frontin között kb akkora a különbség, mint a vízipisztoly meg a 44-es Magnum között. Teljesen másra valók. A benzodiazepinek nagyon jó, de nagyon veszélyes szerek. Én tudom, évek óta függő vagyok.
2016. nov. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ez van, nem egészségügy, hanem betegségügy. Hagynak elrohadni, majd ha már rendesen rohadsz, rádsóznak valami bogyót, amikor már amúgyis késő. Szívgyógyszer, fájdalomcsillapító, nyugtató, savlekötő.... kínosan ügyelnek, hogy az életmódodon ne változtass, még a végén nem mész vissza, a jobban lettél.

A krónikus betegségekkel egyszerűen nem akarnak segíteni, a visszajáró kucsaft a jó kuncsaft.

Egészségpénztári kártyára nem vehetsz C vagy D vitamint, de gyógyszert igen :)

2016. nov. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem bízok benne. Ezt teszem: nem szedek semmilyen gyógyszert, semmire. A krónikus betegségeimet kb. 90%-osan kikezeltem étrenddel, vitaminokkal, gyógyteákkal.

Engem az zavar, hogy az orvosok minden kis kósza náthára antibiotikumot és 2-3 féle gyógyszert írnak fel. Sokszor az sem jut eszükbe, hogy ajánljanak mellé probiotikumokat.

Ha egészséges akarsz lenni, orvoshoz csak diagnózis és vérkép céljából menj.

A magas koleszterinszint káros mivolta meglehetősen vitatott manapság. Eleve nem mindegy, hogy mennyi az LDL-HDL aránya. Másrészről a túl alacsony koleszterinszintnek is vannak nem kis veszélyei, pl. memóriazavar, demencia. Ráadásul a túl magas LDL koleszterinszintet (ami egy tünet, nem egy betegség) megfelelő táplálkozással csökkenteni lehet. Hogy mi számít túl magasnak, az megint egy jó kérdés, valahol olvastam, hogy csak az oxidálódott LDL részecskék jelentenek (vagy jeleznek) problémát.

2016. nov. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vegetáriánus étrenddel csökkentheted az érrendszeri betegségeket, koleszterin t! Gyógyszert akkor szedj ha semmi más nem válik be.
2016. nov. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A rossz koleszterinem volt magas, a jó úgy normális volt.


A modern egészségügy életben tart, akár súlyos betegeket is, ezt családban is láttam. Viszont az egészségesen tartás nem cél, életmódváltásban nem segítenek...


Szerintem az lenne eredmény, ha a gyógyszer szedését, szükségességét lehetne elkerülni.

2016. nov. 14. 22:26
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek, azokkal, akik azt mondják, hogy minél kevesebb gyógyszert kell szedni, de én sajnos a Xanaxnak meg a Rivotrilnak még az ízét is szeretem...
2016. nov. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A felírt receptek után nem lehet jutalék, mert azt a számítógépes rendszerek előtt nem tudta ellenőrizni, hogy kiváltod e azt a gyógyszert amelyet felírt.

Az orvosok maguktól ilyen buták, mert őket is megvezetik, ebben az orvost a paciensek támogatják.

"Bocsáss meg nekik Óh uram, mert Ők nem tudják mit cselekesznek!"

2016. nov. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy vélem, hogy az orvosok többek között azért írnak fel rögtön gyógyszereket, mert sok beteg elvárja, és a gyógyszerektől várja a gyógyulást. Nem tudják, hogy a gyógyszerek csak a tüneteket enyhítik (ha egyáltalán), a gyógyulást magát az emberi szervezet végzi el.

Másrészről valószínűleg van olyan protokoll, ami előírja, hogy egyes betegségekre milyen vizsgálatokat és kezelést kell elvégezni. Bár nem vagyok orvos, de sejtem, hogy nem teljesen szabad a kezük, és nagy rajtuk a felelősség.

2016. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amugy ameg koleszterinnel tenyleg nem kell csinalni semmit, akkoris ha ezert megkoveztek. Nem lesz tole semmi bajod, nezz csak utana ujabb tanulmanyoknak pl
2016. nov. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!