Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Biológiai terápiáról miket...

Biológiai terápiáról miket érdemes tudni? Vannak veszelyei?

Figyelt kérdés

Olvasom hogy belenyúlnak az immunrendszerbe, ez mit jelent?

Reaktí artizisz'em van, elvileg, vagy pikkelysömör alltal okozott izületi gyulladas, csak a borom hibatlan a pikkely nem jelentkezik, igazábol a dokik se tudják, mindig máshol gyullad be az izületem (alltalaban terd és labujj, meg konyok)

1 hónapja 2 hetig voltam kórházba, figyeltek, szteroidoztak, de nem múlt el, csak enyhült, de van hogy úgy visszatér hogy nem birok kikellni az ágyból, most màr 2 hete kb gyógyszereken élek de azok is csak szinten tartják, visszafogják, most kaptam egy mégerősebb gyógyszert, trexant, kivancsi leszek hat e.

ha nem hasznal a doki a biologiai terapiat mondta, kivancsisagbol tettem fel a kerdest.


Hogy mukodik ez? (ekezetek miatt bocsi)

Ha jol hallottam 3 honappal elore el kell kezdeni gyogyszeres felkeszitest. Az mit jelent, hogy zajlik?

Ez az egesz terapia hogy zajlik?

Haza lehet jarni, vagy bent kell fekudni valahol?

Mennyi ideig tart?

Vannak veszelyei? Ha igen miert?

koszonom a valaszokat.


2016. dec. 8. 19:30
 1/1 anonim ***** válasza:

"A biológiai gyógyszerek főként a biológiai terápiás eljárásokban alkalmazott készítmények. A biológiai terápia olyan gyógyszer-terápiás eljárásra, amely pontosan meghatározott immunológiai célpont ellen vetnek be, vagy immunológiai mechanizmus indukálásával kívánják elérni a kívánt hatást. Ezek más néven biológiai választ módosító szerek (BRM), amelyek lehetnek citokinek, interferonok, növekedési vagy kolónia stimuláló faktorok, amelyek biológiai folyamatok módosításán keresztül fejtik ki hatásukat (pl. sejtnövekedés indukálása).

A célzott terápia a klinikai immunológiában és onkológiában arra utal, hogy egy gyógyászati eljárás a hatását specifikus módon, egyetlen meghatározott farmakológiai targeten keresztül fejti ki, szemben az elterjedt hagyományos eljárásokkal, melyek kevésbé specifikusak (pl. szteroidok, citosztatikumok). A célzott terápiák speciális formája a szubsztitúciós terápia, melynek során valamely jobban vagy kevésbé tisztított hiányzó „faktort” juttatunk be a beteg szervezetébe. Tág értelmezés szerint ide tartoznak véralvadási faktorok, hormonok, stb."

[link]

2016. dec. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!