Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hatásos-e a tőzegáfonya...

Hatásos-e a tőzegáfonya kapszula visszatérő, elhúzódó hólyaghurut esetén?

Figyelt kérdés
Rengeteg antibiotikumot írt már fel nekem az urológusom és a nőgyógyászom, de 1 hónap után mindig kiújul a hólyaghurutom. A nőgyógyászati leoltások negatívak, ennek ellenére erős sárga hüvelyi folyásom van, nagyon fáj a húgyhólyagom, és rendszeres vizelési ingerem van. Nem szeretném több antibioval mérgezni magam, főleg úgy,hogy nem is használ. Nem tudna valaki tanácsot adni, melyik alternatív kezelési mód lenne megfelelő? A tőzegáfonya kapszula tényleg megoldás lehet a problémára? Előre is köszönöm a válaszokat.
2008. okt. 8. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Én is a vizelési inger miatt kezdtem el szendi a Cran-C tőzegáfonya kapszulát (asszem Rossman-ban vettem). Nem állítom, hogy teljesen megszűnt az érzés, de enyhült. Mondjuk én csak napi egyet szedek. Viszont hallottam egy drágább kapszuláról, amit a gyógyszertárban lehet kapni, 15db-os. Kifejezetten heveny fertőzésre ajánlják (a nevét sajnos nem tudom). Azt nagyon dícsérték egyes fórumokon.
2008. okt. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt visszatérő hólyaghurutom, többször találtak colit a vizeletemben, attól lehetett. Viszont én sem bírtam már az antibiotikumot, teljesen tönkretette az emésztésem. Azt csináltam, hogy egy ideig trikó, rendes bugyi, és nem is jött többet vissza. Nagyon-nagyon vigyáztam, nehogy hidegre üljek, suliban is inkább párnát tettem a székre. Teljesen elmúlt. Az is jót tesz, ha nagyon sokat iszol, ne hagyd pangani a vizeletet a hüvelyedben, mert az kedvez a baktériumoknak. Viszont ha ez sem használ, akkor muszáj valahogy a colit kiirtani (ha az okozza), az meg csak antibiotikummal lehet...
2008. okt. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezekre a bajokra az amerikai tőzegáfonya kapszula tényleg hasznos lehet, mert ez a növény rendelkezik azzal a fajta proantocyanidin(PAC)anyaggal, ami az E. coli baktériumok (ami,a hólyaghurútok leggyakoribb okozója) megtelepedését gátolja a hólyag falán. A vizsgálatok szerint legalább 36 mg PAC tartalom szükséges a tapadás-gátló hatás kifejtéséhez. Olyan kapszula jó, ami ennek a kritériumnak megfelel. Az előnye az, hogy ez úgy segit, hogy közben nem tesz kárt a hüvelyflórában.
2008. okt. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Hasznos lehet hólyag és egyéb problémáknál a ceppelő

használata is,esetleg táplkieg adásával együtt,sikeres

ezeknél a problémáknál.

2008. nov. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem az Urogin tinktúra volt jó.
2009. jan. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én is elszedtem rengeteg antibiotikumot, és mégis előjött újra a vizelési inger. A problémám nekem az, hogy a kitenyésztett vizeletem semmit sem mutatott ki. Tehát tiszta vagyok, ennek ellenére mégis újra előjön. Azt mondta az orvos, hogy tőzegáfonya kapszulát szedjek, meg Béres porcerőt, mert állítólag a hólyagot egy ugyanolyan anyag veszi körül, mint ami a porcokban is megtalálható, és lehet, hogy az a probléma, hogy az nagyon el van vékonyodva. Szóval most én is ezekre tértem át, és majd meglátjuk, hogy ez hatásos lesz-e.
2009. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

A 15 db-os kapszula (aminek 36 mg a PAC tartalma és annyi fontos hogy legyen)az Urell express!5000 Ft! Drága de megéri! Én is azt szedem és a fájdalomra is jó.... Beveszem ha csíp és fél óra múlva már jó is! De amúgy én minden este veszek be egyet. Kb. 2 nagy pohár folyadékkal kell bevenni(tea,víz,rostos üdítő de semmiképp se szénsavas)és amúgy ha szedi valaki akkor meg kell inni napi 3-4 liter folyadékot, főleg ha sportol valaki! akkor többet is kéne!



Fennálló betegség esetén: 7 napos kúra ajánlott - az urell® párhuzamosan szedendő a felírt antibiotikummal, hogy gyorsítsa a gyógyulást. Súlyos esetben az adagot a duplájára lehet emelni (2 kapszula naponta) a hatás fokozása érdekében.

Ezt követően pedig legalább 15 napig tartó kúra (napi 1 kapszula) a húgyutak alapos átmosására – a napi megfelelő folyadékbevitellel kombinálva - az újrafertőződés megelőzésére.


Megelőzési célokra: tanácsos 15 napos kúrákat tartani évente legalább 3 alkalommal a páciens állapotától függően; egyébként pedig a fokozott fertőzésveszély napjain - mint szexuális együttlét, uszoda után, menzesz alatt stb.- este 1 kapszulát bevenni.

Megszakítás nélkül, folyamatosan is szedhető!"


(ezt itt írják, érdemes elolvasni)

[link]


Remélem segítettem

2009. szept. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Igen, hatásos. Az antibiotikumok mellett is érdemes szedni és utána is. Egyéb nátha, influenza szerű fertőzésekben is szedem. Kiegészíthető még megfelelő gyógyteákkal – látogass el egy igen hozzáértő bácsi honlapjára, itt tanácsot is kérhetsz. Lehet kapni a gyógyszertárakban szintén gyógynövény alapú készítményt, hölgyeknek és ffiaknak más-más de hasonló néven kapható. De az első kör a szakorvos, orvos.
2013. dec. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem ez éri meg a legjobban: Maxicran tőzegáfonya kapszula garantált 36 mg proantocianidin (PAC) tartalommal. 20db 1680Ft és napi egy kapszula elég belőle.
2015. okt. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 123456valami válasza:
Pharmekal 5000mg tőzegáfonya kapszulának mennyi lehet a ( PAC )tartalma? A 90 darabos kerül 2750 Forintba. Én ezt szedem.
2016. jan. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!