Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Akupunktúrával sikerült már...

Akupunktúrával sikerült már valakinek kigyógyulni az allergiából?

Figyelt kérdés
allergia
2017. jan. 17. 07:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Senkinek, mivel teljesen hatastalan, altudomany.
2017. jan. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%
Nekem.
2017. jan. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

[link]


"Az allergia és az akupunktúra összefüggése


Egy 2008-as berlini tanulmány során 981 felső légúti allergiától szenvedő alanyt vizsgáltak, akikből véletlenszerűen 487-et akupunktúrára küldtek, 494-et pedig megfigyelésekre.

A akupunktúrás kezelések 3 hónapig tartottak, és a végső eredményeket a kontrollcsoportéval összevetve az akupunktúrások háromszor jobb eredményekkel rendelkeztek, mind a tanulmány adatai, mind a betegek saját bevallása szerint.

Ebből levonható az a tény, hogy az akupunktúrás kezelés bizonyítottan hasznos."

2017. jan. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

15 éve ezzel szívattak meg


nagyon nem

esélye sem volt

2017. jan. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

#3


pont ez az hogy közvetlenül a kezelés után

a kérdés az hogy hosszútávon mennyit sikerül megőrizni az eredményekből


és a jól értem rövidtávon is csak enyhítettek a tüneteket de nem szüntették meg

2017. jan. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Látom nem sikerült értelmezned a cikket, így fölösleges bármit is írnom ezek után.. :) A lényeg, hogy az akupunktúra segít az allergia ellen, tudományosan meg igazolt a fájdalomcsillapító hatása..


[link]


[link]


Nem véletlenül alkalmazzák a reumatológiai szakellátásban, én is ott dolgozok... :)

2017. jan. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Ebből levonható az a tény, hogy az akupunktúrás kezelés bizonyítottan hasznos."



Tobb tudomanyos kutatas megallapitotta mar hogy az akupunktura teljesen hatastalan. Nyilvan aki szeret hinni az ezoterikus marhasagokban az menjen csak aztan dobja ki a penzet az ablakon.

2017. jan. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Igen annyira hatástalan, hogy a Magyar Tudományos Akadémia orvosi osztály hivatalos orvosi gyógymódként fogadja el, illetve a Semmelweis egyetem is ami nemzetközileg elismert... A reumatológián meg nem fognak tudományosan hatástalan gyógymódor alkalmazni..
2017. jan. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nagy valoszinuseggel ez is hamarosan valtozni fog, persze az is lehet hogy nem es Magyarorszagon is teret nyer az ezoterias hablaty.
2017. jan. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#7


Jártam egy reumatológián és a betegek ott is arról számoltak be, hogy 3 hétre elmúlnak a fájdalmak aztán 2 havonta eljönnek megint akupunktúrára.

2017. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!