Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A pálinka jobb, mint a propolisz?

A pálinka jobb, mint a propolisz?

Figyelt kérdés

it azt mondták a propolisz azért jó, mert fertőtlenítő hatású:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__alternativ-gyogyita..

De szerintem akkor a pálinka sokkal jobb, mégsem arra esküszik mindenki.



2017. márc. 11. 20:41
 1/9 Phoney ***** válasza:

Mire jobb? Attól semmi kis véralkoholtól milyen fertőtlenítő hatást vársz? Vagy a torkodat akarod fertőtleníteni? Ha kulturált mennyiségben fogyasztod, akkor a véred 0,01% körüli koncentrációban szállítja az alkoholt, így kizárólag az idegeidre képes hatni.


A gyógyító alkohol egy középkori elmélet – akkoriban még elég vicces dolgokat hittek tapasztalatból „nagyon hatásos” módszernek. Az alkohol a valóságban csak egy értágító/nyugtató, ami emiatt egyben jó placebo-szer. Csíp is, bódít is, „biztos csinál valamit”.

2017. márc. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valóban. De ne hagyjuk ki a számításból, hogy a pálinka az már nagyon régóta nem pálinka. Az üzletekben kapható tiszta szeszes italoknak köze nincs a pálinkához.

A pálinka alapanyaga tiszta érett gyümölcs. A házilagos lepárlása közben sok olyan anyagot is tartalmaz, amit a bolti, természetazonos aromákkal már nem!

A pálinka az valóban gyógyhatású alkohol, de a szeszes italok már nem!

2017. márc. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Phoney ***** válasza:

ma 08:46

Az üzletekban PÁLINKA néven tiszta gyümölcspárlatokat árulnak. Ez a törvény.


Amiről te beszélsz, annak a neve szeszes ital, ízesített vodka vagy likőr; összetételtől függően.

2017. márc. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyüzemileg nem lehet pálinkát főzni! Persze ha butítani akarod magadat, akkor tök mindegy, csak alkohol legyen! Már a falusi parasztok is azzal szúrták el, hogy minden szemetet beleszedtek a cefrébe mondván, hogy úgy is kiforrja magát. És kétszer, háromszor finomítani kellett, mire iható lett.

A pálinkafőzésről, okostojások már ódákat zengenek, de egyik sem hangsúlyozza ki, a cefre tisztaságát! Mert a tiszta cefréből finomítás nélkül elsőre valódi gyógyszernek minősülő nedü jön le, ami a végére 50% os alkoholtartalmú.

2017. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valódi pálinkát csak az tud főzni, aki szívét lelkét is beleteszi a nedűbe, és az érződik is benne!
2017. márc. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Félreértitek, amit én mindenkitől hallok, ha kezdődő néthám van, akkor a pénztáros, a fodrász, a hentes és anyámtudja ki azt szokta mondani, hogy egy kis propolisz és egy nap alatt helyresjösz, és általában immunerősítést is emlegetnek, de ebben már nem vagyok biztos. Mármost ez az egész vagy igaz vagy nem. De ha van igasságtartalma, akkor a hatásmechanizmusa érdekel, és a belinkelt GYK válasz szerintem egyértelmáen baromság, mert a propolisz hatásosságát a fertőtlenítő hatásának tulajdonítja 100%-ban, akkor viszon a fodrászok miért nem a pálinkát ajánlják inkább népi gyógymódnak?
2017. márc. 12. 23:09
 7/9 Phoney ***** válasza:

A belsőleges „fertőtlenító” hatás tényleg baromság, mert nincs ilyen, ezt csak a népi vaslogika okoskodta ki magának. A kezdődő náthát a legtöbben placebóval „gyógyítják”, vagyis magától elmúlik egy napon belül, ha eléggé hisznek benne. Egyeseknek az erős paprikától „múlik el”, mert azt hiszik, hogy ha csíp, akkor „fertőtlenít” is. (A valóságban még csak nem is mar, hanem csak az idegeket gerjeszti.) Mások a láz- és köhögéscsillapítő vény nélküli porokat szedik megfázásra (mert az is „egy nap alatt helyretesz”), miközben se lázuk nincs, se nem köhögnek... keresd a hibát.


A propolisznak van gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatása, de az egyrészt nem fertőtlenítés, másrészt pedig a megfázás vírusos betegség.

2017. márc. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló! Hozzátenném csak a válaszodhoz, ha megengeded, hogy a vény nélkül kapható szerek, amiket hirdetnek, a "forró citromos italpor" stb. mikor elolvastam a dobozon, hogy efedrint tartalmaznak, ami egy amfetamin-származék illetve annak a növényi megfelelője, elcsodálkoztam. Vagyis kapsz egy kis drogot, hogy jobban érezd magad.

Amúgy szerintem ha C vitamint beszed nagyobb dózisban, az lehet hatásos, Szent-Györgyi Albert is 93 évig élt, és minden nap szedte :-)

2017. márc. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

na jó, egy értelmes és egy értelmetlen megjegyzés egymás mellet :) az utolsó


a C vitamin nem ér semmit, kimutatták, ha már meg vagy fázva, csak megelőzésre jó, a túladagolás meg eleve nem ér semmit

2017. márc. 14. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!