Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » FEJFÁJÁSRA nektek milyen...

FEJFÁJÁSRA nektek milyen természetes módszer vált be? Nem fájdalomcsillapító gyógyszerekre gondolok.

Figyelt kérdés

2017. márc. 21. 06:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagy pohár víz,vagy kettő.
2017. márc. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is iszom 1-2 pohár vizet és elmegyek a levegőre, nagy séta is segít sokszor.
2017. márc. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A fejfájásnak nagyon sok oka lehet, ezért nem minden fejfájást lehet "házi" módszerekkel megszüntetni. Mindenki saját magán kikísérletezheti, de ez csak ritka esetben vezet célra. Többnyire agyi, helyi vérnyomás-változás az k. Először is minden alkalommal vérnyomást kell mérni, mert sokszor általános vérnyomás-emelkedés a fejfájás oka, ilyenkor kávét inni veszélyes. Sokszor a széndioxidban dús italok vezethetnek eredményre (szódavíz, ásványvíz, széndioxiddal dúsított üdítőital) viszonylag nagy mennyiségben, azaz legalább fél liter, a széndioxid tágítja az agyereket. A kávé-tea, tehát a koffein is lehet hasonló hatású, de pontos adagja erősen egyénfüggő, a hatás egyrészt az érfalakra, másrészt a vérlemezkékre és a vörösvértestekre kifejtett hatás miatt. Ilyenkor a kávéba csavart citrom ill. citromsavas ital is segíthet. Átmenetet jelenthet a gyógyszerek felé a fűzfakéreg tea a benne található acetilszalicilsav miatt, ami aszpirin, kalmopyrin formájában gyógyszerként patikában is kapható, ez részben az agyban található hőközpontra hat, részben pedig a vérlemezkékre.
2017. márc. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nekem semmi.
2017. márc. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lifhtos fejfajasra nekem a hidegborogatas segit, meg sok folyadek fogyasztas...
2017. márc. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*lightos bocsi:)
2017. márc. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Ma reggel Citromos Kávéval kezdtem a napot. Kicsit segített, de egy óra múlva visszatért a fájdalom. A szénsavas üdítőket még nem próbáltam, de lehet benne valami...A gyógyszerek is csak időlegesen segítenek. Nem vagyok fejfájós típus, ezért idegesít ez a helyzet.
2017. márc. 21. 12:41
 8/14 kati6548 válasza:
Az orrodban a két csontot szirotsd össze fél percig
2017. márc. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Ha kevés folyadékot iszol, besűrűsödik a véred, az is okozhat fejfájást. Tehát igyál sok folyadékot. Testmérettől függően legalább napi 2-3 liter.
2017. márc. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem gyogyszer hanem gyogynovenyes cucc,feverfew a neve es kulfoldrol lehet beszerezni. Nem tul draga es minden forintot meger nekem tobbet segit mint a fajdalomcsillapito!
2017. márc. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!