Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Idegbecsípődéstől (gerinc,4-5...

Idegbecsípődéstől (gerinc,4-5 csigolya) zsibbadhatnak a karok, kezek?

Figyelt kérdés
Legalább is egy természetgyógyász szerint,ott lehet a bajom.Nem őt kérdőjelezem meg.mert korrektül azt mondta,segíthet,de előtte gerinc-ct kellene,dokihoz is menjek,zárjunk ki pár dolgot.Amúgy focicsapatoknál gyúró,csontkovács,masszőr stb is,rendben van a manus.Thai-box,kettelebell,heti 6-8 edzés+vágóhídon csontozás,ezeket csinálom röviden,nem épp pihentető életmód,de nekem így jó.Csak pár hónapja zsibognak a karjaim,kezeim,esténként alig alszok...kezd aggasztani.Hasonló zsibbadás volt valakinek,Hogyan kezelte?

2017. márc. 26. 05:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Még arra volnék kíváncsi,aktív mozgást végzőknél(mint én)volt-e hasonló"állapot",pihentek-e,míg rendbe jöttek,vagy edzettek tovább,közben kezeltetve magukat?
2017. márc. 26. 06:02
 2/6 anonim ***** válasza:
Szakemberre nem hallgatsz, majd a gyk-n megkapod a választ. Gratulálok!
2017. márc. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell sehhova sem menned. Folytasd a dolgaid, de nézz körül a tolókocsik piacán.
2017. márc. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, attól lehet a zsibbadás, de lehet gerincsérvtől is. A CT vagy MR vizsgálat ezt kimutatja pontosan.
2017. márc. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A munkád görnyedten ülve, tehát helytelen gerinctartással végzed? Mert ez lehet a probléma oka. Nekem emiatt kb. háromszor fájdult meg a gerincem. Ekkor 1-2 napot pihentettem ágyban fekve. Majd a fájdalom elmúltával kompenzáló testmozgásokat végeztem. És amikor csak lehet mindig csinálok gerincmozgató testmozgást, hogy az ülést kompenzáljam.

A bal lábam középső lábujja zsibbadt is többször. Erre 20 db-os Milgamma N lágy kapszulát vettem, amitől elmúlt. Valószínű az idegbecsípődés miatt zsibbadt.

A YouTube-on van sok ismeretterjesztő videó a helytelen ülés miatt kialakuló gerincbetegségekről és annak gyógymódjáról. Itt van néhány:


Porckorongsérv - mitől lesz gerincsérved és hogyan gyógyulj meg belőle? 1.

https://www.youtube.com/watch?v=ox9LteLslmA

Mitől leszel gerincbeteg és hogyan gyógyulj meg belőle? 2.

https://www.youtube.com/watch?v=Gc3JbdsWTtw


Például a házimacska is görnyedt gerinccel alszik, legalábbis a kintiek. Majd ébredéskor ösztönösen azt teszi amit kell, kinyújtóztatja gerincét. Vagyis a megfelelő kompenzáló testmozgások jót tesznek a görnyedt ülés után. A YouTube-on is ezt javasolják, például a hasonfekve történő hátrahajlásokat. Persze abban az esetben ha tényleg görnyedt ülés a probléma oka.

2017. márc. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Melyik 4-5-ös csigolya? Mert ha pl. ágyéki vagy keresztcsonti,akkor attól nem zsibbadhat a kar. Ha nyaki vagy háti,akkor igen. De valóban el kell menni orvoshoz,mert a tüneteid alapján gerincsérved is lehet. Amíg nem derül ki,hogy mi az,addig max. izomlazítót lehet rá használni,mert a kezelése a pontos diagnózistól függ. Ezért nem is nyúl hozzá addig a természetgyógyász. "Tartsd meg" ezt az embert,mert úgy tűnik jó szakember!
2017. márc. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!