Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Viszkető fejbőrre terápiák?...

MuSky kérdése:

Viszkető fejbőrre terápiák? (Seborrhoeas dermatitis kezelése)

Figyelt kérdés

gyakran hámlik és viszket az arc és a fejbőröm

a bőrgyógyász Seborrhoea-t diagnosztizált és szalicil-kénes krémet javasolt, azon kívül pedig szteroidos krémeket ha az előbbi már nem hatna.


de úgy érzem az túlzás lenne számomra mert nem zavar annyira a viszketés csak kellemetlen ezért előtte szívesen kipróbálnék más dolgokat is amik jót tesznek a fej/arcbőrnek és csökkenti a gyulladást


amiket eddig próbáltam a kénes krémen kívül:

Schüssler Krém (ferrum phosporicum)

máriatövis tea

tojásos-mézes hajpakolás

ecetes öblögetés

kénes sampon


azt tudom, hogy nem lehet végleg gyógyítani csak enyhíteni a tüneteket de érdekel kinek mivel sikerült



2017. máj. 12. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Kissé régi a kérdés, de válaszolok hátha mást is érdekel később. A helyi kezelésen túl amiket leírtál (teák, pakolások) BELÜLRŐL kellene megoldani a kérdést mert onnan ered.


Sokféle HIÁNYBETEGSÉG tünete lehet a viszketés és a bőrprobléma, amit helyileg kezelni csak tűzoltás. A bőrgyógyász szakma teljesen rossz nyomon van, fordítva ül a lovon, izolálva tekint szinte minden bőrproblémára amit helyileg akar kezelni, nem a rendszer - az emberi test - egészét nézi.


A következőket kellene végigzongorázni, ami nálam egy hasonló gyökerű bőrbetegségnél (ekcéma, száraz bőr) bevállt és varázsütésre megszűnt és két évtizede elő sem jött. A bőrgyógyász által felírt krémek csak tüneti kezelést adtak, mindig újra és újra előjött...


1.) Fogyasztani kellene egy komplex multivitamin készítményt. Nálam ami bevállt az a Lenkei Közepes csomagja:

[link]


2.) Emellett fogyasztani kellene bőven C-vitamint naponta elosztva, mert egyszerre csak max. ~1500-2000mg szívódik fel arra jöttek rá klinikai kísérletekkel. A C-vitaminnak óriási szerepe van a bőr rugalmasságánál, regenerálódásánál. Olyat fogyasszunk ami bioflavonoidokat tartalmaz még mellette, nagyban növelve a felszívódást, a biohasznosulást. 5-20 grammot kellene naponta: [link]


+ még érdemes Omega-3, alga és hasonló készítményekre áldozni mellette.


A szervezet ÖMAGÁT KIJAVÍTJA ha megkapja ehhez a szükséges építő anyagokat. Érdemes elolvasni a témában Dr. Lenkei könyveit és a tapasztalatokat, ingyenesen elérhető az összes könyve: [link] Ár/érték arányban pedig a legjobbak a termékei a piacon, azért cövekeltem le mellette sok-sok éve.


3.) Továbblépve, ha bőr akkor VÍZIVÁS. Korábban is fogyasztottam napi 2-3 litert, de ugyanúgy száraz volt a bőröm. Viszont amikor elkezdtem mellette a SÓFOGYASZTÁSRA is odafigyelni akkor egyik napról a másikra MEGSZŰNT az évtizedes probléma!!!


Csak attól hogy tiszta vízet ittam (ozmózisos szűrés ásványi anyag visszapótlás nélkül, illetve desztillált vízet; 2-4 liter) és odafigyeltem a sózásra azaz a NÁTRIUM-BEVITELRE (NaCl, konyhasó) mellette, ugyanis ez felel a káliummal karöltve a vízháztartásért, így a bőr nedvességtartalméért, egészségéért is. Manapság pont az ellenkezőjére bíztatnak hogy együnk kevés sót (1-2 gramm/nap, WHO, OÉTI) holott a napi biológiai mininum (!) az 15 gramm lenne. Az ország lakosságának 90-95%-a emiatt az orvosilag bizonyított téves propaganda hatására a folyamatos nátrium-hiány különféle stádiumaiban éli a mindennapjait, többszáz betegségnek, így bőrbetegségnek ágyazva meg ezzel, melyet a laborértékek tologatásával fedtek ügyesen el. Ezt Nobel-díjas orvosi kutatások és klinikai tesztek bizonyítják. Itt vannak a részletek:


* Szennai László: A Só mítosz - [link]

* Dr. Weixl-Várhegyi László: Sózzunk, de hogyan? - [link]


4.) További jótékony hatásai van még belsőleg fogyasztva de akár külsőleg is használhatóak "tűzoltásra" a különféle minőségi KOLLOIDOK... és itt nyomatékkal felhívnám a figyelmet a _minőségi_ szóra, ugyanis pl. ezüst kolloidból a piac 95%-a gyenge minőségűeket árul ráadásul drágán. A világon egyetlen cég árul minőséget melyektől az égési klinikák is beszerzik,,, ennek oka hogy egy teljesen más eljárással készülnek mint az összes többi és így akár 500x-or hatékonyabbak is, mivel az ezüstnél a 1 nanométer alattiak az ezüst részecskék garantáltan szemben a legjobb 15-40-es értékekkel, emaitt ezt el is szoktál felejteni ráírni az üvegekre...


www.purestcolloids.com

www.koloidnestriebro.sk (innen lehet hazánkba rendelni GLS futárral)

[link] (angolul hogy miképp trükköznek a kolloidokkal; PPM, részecskeméret, ionos vs atomos forma...)


Ha valaki teheti az Ezüst-kolloid (MesoSilver) mellett, rendelje meg a Réz-kolloidot is és akár a többit is. Az első kettő különösen fontos bőrbetegségek esetén.


5.) Érdemes még valami SZERVES NYOMELEM KÉSZÍTMÉNYT is fogyasztani, ami rendesen felszívódik - ezt javaslom: [link]


6.) ... és ha már FELSZÍVÓDÁS különösen fontos hogy amit beviszünk az a bélrendszeren keresztül hasznosuljon, ehhez én a ProbFlorát szedem. Az első hónapban napi 3x2-t kellene szedni szigorúan étkezés előtt 15-20 perccel legalább kevés folyadékkal, a következő hónaptól lehet csökkenteni ahogy beáll az egyensúly az emésztésben... itt a pontos adagolás és némi háttérinformáció hozzá: Dr. Weixl-Várhegyi: https://www.youtube.com/watch?v=2cCYWOwSb_A

Bármelyik bioboltba megrendelik: [link]


Aki ezeken végigmegy szinte biztos a siker testi oldalról. Persze a lelki tényezőknek is érdemes utánolvasni, mert minden mögött ott vannak ezek mint kiváltó ok, de ha csak testi okai voltak főként akkor a fentiekkel nagyban fog javulni a helyzet. Nálam ahogy írtam két évtizede teljesen elfelejtettem hogy krémezni kell a kezem és hasonlók.

2017. nov. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

jav. "A szervezet ÖNMAGÁT KIJAVÍTJA ha megkapja ehhez a szükséges építő anyagokat."


Még egy-két link a C-vitamin biohasznosulásához: Dr. Csóka Tibor - A C-vitamin...

[link]


Moksa Elixír - A komplex szelíd gyógymód - Dr. Márkus I., Bencze Ilona., Jakab István

https://www.youtube.com/watch?v=Az_16lK3Ncw


...homeopátia és azok közt is egy "jolly-joker";magyar találmány, sokezer pozitív tapasztalattal... ennek is óriási szerepe van a test-lélek harmóniájának visszaállításában, amely kihat a bőrfelületekre is.


[link]


"A Moksa Elixír virágok, növények fák információit, rezgéseit tartalmazza, így a régi hagyománynak megfelelően képes visszaállítani a rég elfeledett egészségünket. A Moksa Elixír egy olyan alapelven nyugszik, ami állítja, hogy bizonyos virágok energiarezgései gyógyító hatással vannak az emberek lelki és pszichés állapotára. Egyénre, alkatra szabottan, mellékhatás nélkül hozza rendbe a testet és lelket. A Moksa Elixír olyan gyógynövény esszenciákat tartalmaz, amiket a Bach-virágterápiában már több évtizede sikerrel alkalmaznak. E 84 esszencia közül választottak ki 64-et, amit pontosan ráillenek egy-egy adott élethelyzetre. (...)"

2017. nov. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!